Suplement diety Animal Flex- działanie, dawkowanie i korzyści stosowania

Sport to zdrowie! Każdy za to hasło i śmiało powie, że to prawda. Jednak czy na pewno? Kontuzje, naciągnięcia, urazy stawów… wyliczać w nieskończoność! Jednak na rynku możemy znale xc preparaty, które pomogą nam chronić nasze kości i stawy, a w razie potrzeby przyspiesza ich regenerację w czasie rehabilitacji. Jednym z nich jest Animal Flex. Co to za suplement? Jak działa na nasz organizm? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Czym jest Animal Flex?

Animal Flex jest to kompletny suplement wspierająca stawy oraz więzadła. Według badań, jest to najskuteczniejszy dostępy na rynku preparat chroniący struktury stawowe przed deformowaniem i kruszeniem- do których mogą doprowadzić długotrwałe, intensywne treningi. Osoby aktywne fizycznie, ćwiczące są bardziej narażone na przeciążeniowe urazy stawów, ponieważ stawy zmagają się z siłami zgniatającymi i skręcającymi, co może znacznie osłabić ich strukturę prowadząc do kontuzji. Animal Flex został stworzony aby wspomagać nasze stawy.

Animal Flex- dla kogo?

Universal Flex to suplement diety przeznaczony dla wszystkich osób odczuwających dolegliwości z powodu przeciążeniem stawów i/lub ich okolic. Zawarte w nim składniki aktywne chronią przed kontuzjami i znacznie zmniejszają dyskomfort ruchowy.

Animal Flex pomoże zarówno osobom mającym (już) pierwsze problemy ze stawami, jak i intensywnie trenującym sportowcom, którzy, znajdując się w grupie ryzyka, chcą zadbać o profilaktykę swoich stawów.

W czasie intensywnych treningów, zwłaszcza z użyciem dużych obciążeń nasze stawy mogą ulegać znacznym przeciążeniom. Dotyczy to szczególnie osób ćwiczących na siłowni oraz biegaczy. Systematyczne, miarowe uderzenia o twardą nawierzchnie w czasie biegu niszczą nasze stawy kolanowe (dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego obuwia do biegania!). Natomiast na siłowni, gdy podnosimy ciężary, na nasze stawy działają olbrzymie siły obciążające narządy ruchu.
Suplement Animal Flex czynnie wspomaga regenerację tkanek budujących stawy oraz samej chrząstki stawowej. Działa profilaktycznie jak i leczniczo (pomaga w leczeniu kontuzji oraz w rehabilitacji stawów), dlatego może stosować go absolutnie każdy, niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy kondycji fizycznej.

Funkcje Animal Flex

Głównymi funkcjami suplementu Animal Flex jest regeneracja oraz utrzymanie tkanek chrząstek, kości, więzadeł oraz torebek stawowych, w dobrym zdrowiu. Skład Universal Flex to mieszanka wielu, skutecznych elementów takich jak, glukozamina, biorąca udział w wytwarzaniu mazi stawowej, która chroni poszczególne elementy stawowe przed urazami i ścieraniem. Ponadto glukozamina nadaje sprężystość i twardość chrząstkom. Animal Flex zawiera też dużą dawkę  hondroityny, których główną rolą jest ochrona stawów przed zwyrodnieniami. Ten suplement dostarczy do naszego ciała także pokaźne ilości kwasu alfa linolowego działającego jak olej na nasze stawy. Warto tez zauważyć, że to jeden z niewielu suplementów dostępnych na rynku, który dba o nasze zdrowie na tylu różnych płaszczyznach:

  • Chroni i regeneruje stawy,
  • Dostarcza antyoksydanty chroniące nas przed wolnymi rodnikami (zalążki raka),
  • Zaopatruje organizm w witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Szczegółowy opis składników suplementu Animal Flex oraz ich wpływu na organizm

Każde opakowanie suplementu Universal Flex zawiera kilka kluczowych składników. Są to składniki:

  • chroniące stawy,
  • budujące stawy,
  • regenerujące i odbudowujące tkankę łączną,
  • zwiększające „natłuszczenie”, „naoliwienie” stawów,
  • zmniejszające bolesność oraz umożliwiające rehabilitację,
  • kompleks witamin i minerałów pozwalających utrzymać.

Ekstrakt kadzidłowca

Ekstrakt Boswellia Serrata, czyli kadzidłowca skutecznie zwalcza wszelkie stany zapalne. To właśnie one są główną przyczyną silnego bólu w wszelakich urazach stawów. Ekstrakt ten jest również znany ze swojego działania wzmacniającego cały organizm oraz właściwości antyrakowych. Ekstrakt Boswellia stosowany od wewnątrz ma także działanie wykrztuśne, antyarytmiczne oraz wspomagające leczenie przy przewlekłych zapaleniach jelita grubego. W Animal Flex korzystamy głównie z jego działań regeneracyjnych tkanki chrzęstnej, które uzyskuje w połączeniu z chondroityną i glukozaminą. Taka mieszanka pozwala uzyskać idealną elastyczność stawów oraz wspomaga ich funkcjonowanie. Ponadto przyspiesza metabolizm węglowodanów i wpływa na czas gojenia się ran. Zwiększona zostaje wydolność płuc a wiec i dotlenienie krwi. Jakby tego było mało, ekstrakt z kadzidłowca zapobiega powstawaniu nowotworów.

Kurkuma

Kurkuminy, zawarte w kurkumie wykazują działanie antyoksydacyjne- unieszkodliwia wolne rodniki, a tym samym chroni przed rakiem. Kurkuma spowalnia proces starzenie się komórek organizmu. Wykazuje tez działanie przeciwzapalne, a ponadto ma korzystny wpływ na stabilizację poziomu cholesterolu. Kurkuminy wykazują silne działanie ochronne dla ścian naczyń, przeciwwirusowe a także przeciwbakteryjne.

Mangan i miedź

Przeprowadzone badania naukowe jasno dowodzą, że najwięcej manganu w organizmie ludzkim znajduje się w chrząstce stawowej. To z kolei, może sugerować jego niezwykle istotny wpływ na  prawidłowe funkcjonowanie oraz budowę chrząstek. Mangan znacznie zwiększa adherencję komórek mezenchymatycznych, wspomagając syntezę macierzy chrząstki stawowej.

Zaawansowane eksperymenty naukowe potwierdzają niezwykłą funkcję miedzi, jako regulatora procesów syntezy kolagenu przez komórki chrzęstne naszego organizmu. Nowe komórki kolagenowe pozwalają odbudować braki w tkance łącznej chrząstek i więzadeł oraz uelastyczniają miejsca w których takie braki nie występują.

Kwercetyna

Kwercetyna hamuje działanie enzymu hialuronidazy. Dzięki temu zabezpiecza kwas hialuronowy przed rozpadem i wydaleniem z organizmu. Ponadto utrudnia wnikanie oraz rozprzestrzenianie się patogenów. Kwercetyna wpływa również na wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych oraz wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Nie można nie zwrócić uwagi na działanie przeciwalergiczne tego związku- znacząco zmniejsza uwalnianie histaminy. Warto tez wspomnieć o działaniu przeciwzapalnym, które w suplemencie wzmacniającym stawy jest niezwykle ważne.

animal flex

Największy wybór odżywek i suplementów dla sportowców
Kliknij i sprawdź najniższe ceny!

Bromelaina

Badania kliniczne potwierdzają pozytywny wpływ bromelainy w procesie leczenia stanów zapalnych stawów. W ciągu 12 tygodni stosowania preparatów z tym związkiem wszyscy chorzy zgodnie stwierdzili poprawę ruchomości stawów, zmniejszenie odczuwalności bólu oraz ogólną poprawę jakości życia.

Chrząstka rekina

Chrząstka rekina zawiera substancje bioaktywne pełniące funkcje ochronne, transportowe, poślizgowe,  hormonalne, odpornościowe oraz enzymatyczne. Zmniejszenie ilości tych substancji jest najczęstsza przyczyną przeciążeniowego urazu chrząstek, więzadeł oraz ścięgien. Suplementacja chrząstką rekina zmniejsza ryzyko wystąpienia tego typu urazów oraz przyspiesza regenerację komórek aparatu ruchu po intensywnym wysiłku.

Dawkowanie

Aby suplementacja odżywką Animal Flex przynosiła pożądane przez nas efekty należy przyjmować jedną saszetkę dziennie wraz z posiłkiem. Jedna saszetka odpowiada jednej porcji tego suplementu.

Animal Flex, dzięki swojemu bogatemu składowi od lat cieszy się zaufaniem kupujących. Wiele pozytywnych opinie, które możemy przeczytać na forach internetowych są ostatnim elementem, który przekonuje sportowców do zakupu tego bogatego suplementu. Jeżeli dużo ćwiczysz i chcesz ustrzec się przed problemami ze stawami, lub gdy już odczuwasz pewne problemy z aparatem ruchu- nie wahaj się i sięgnij po Animal Flex.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.