Suplementy diety – które wybrać na początek?

Kwestia odpowiedniego podejścia do treningu jest bardzo istotna jeśli zależy nam na odpowiednich efektach, szczególnie w przypadku kulturystyki. Należy czasem bardzo dużo poświęcić w tym przypadku ponieważ odpowiednia dieta i intensywne ćwiczenia to najważniejsze rzeczy aby otrzymać odpowiednią masę mięśniową. Oczywiście, prędzej czy później również pojawia się tutaj kwestia suplementów diety. Jednakże, wiele osób nie jest do końca pewna czy takie produkty są im potrzebne, oraz to, czym one tak naprawdę dokładnie są. W tym artykule dokładnie poznacie wszystkie najistotniejsze informacje co do tego, na czym polegają odżywki dla sportowców oraz to, jakie warto wybrać na początek. Zapraszam!

Kwestia tego, czym dokładnie są suplementy diety jest bardzo istotna ponieważ wciąż istnieje wiele niepewności w tym temacie. Są to produkty, które zawierają w sobie określone składniki odżywcze mające na celu wspomaganie naszego organizmu w określonych sytuacjach. Jak można się oczywiście domyślić – rynek ten jest dość spory w dzisiejszych czasach, przez co spotkamy się z wieloma opcjami jak chociażby przeróżne witaminy i minerały, które mogą wpływać na nasze codzienne zdrowie. Jednakże, w tym przypadku skupmy się głównie na temacie ćwiczeń. W takich przypadkach artykuły te mają za zadanie wspomagać nas przed treningiem lub po treningu. Istotne jest oznaczenie tego, że odżywki dla sportowców same w sobie nie są w stanie dla nas wiele zrobić a jedynie pomóc nam osiągnąć określony efekt. To jest coś, co odróżnia je od innych produktów, które obiecują przeróżne niesamowite efekty bez wkładu własnego. Istotna jest świadomość tego ponieważ wciąż istnieją osoby, które mylą pojęcia z tym związane. Kolejną ważną rzeczą jest to, skąd pozyskujemy takie artykuły – jeśli planujemy zakup, to dobrze jest wybrać pewny i legalny sklep, jak na przykład https://sklep.kfd.pl/ – chodzi głównie o renomę oraz pewność, że informacje zawarte o danym produkcie pokrywają się z prawdą. Dzięki temu możemy dokładnie sprawdzić co zawiera dany suplement, jak należy go dawkować oraz również komentarze osób, które już raz kupiły dany produkt – jest to moim zdaniem bardzo istotne w przypadku nowicjuszy, którzy jeszcze nie są pewni co rzeczywiście warto wybrać.

Suplementy diety – co wybrać na początek

Jeśli już wiemy dokładnie czym tak naprawdę są suplementy diety to możemy przejść dalej do przedstawienia najpopularniejszych wyborów na początek. Na rynku odżywek dla sportowców znajdziemy ogromną ilość możliwości wpłynięcia na nasz trening i dietę – takie coś z pewnością może przyprawić niejednego o ból głowy. Poniżej znajdziecie dokładne opisy najciekawszych i najprostszych wyborów dla sportowca:

  • Białko – dla wielu jeden z najpopularniejszych i najciekawszych opcji w kwestii suplementów diety na początek. Białko jest oczywiście bardzo istotnym składnikiem dla naszego organizmu, które odpowiada za wiele procesów wymaganych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Oczywiście w naszej diecie znajdziemy wiele sposobów na dostarczenie protein, zarówno pochodzenia zwierzęcego jak i roślinnych. Jednakże, w przypadku naszego treningu często wychodzi tak, że w pewnym momencie nie jesteśmy w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości białka, która zwiększa się wraz z intensywnością. Z tego powodu wiele osób decyduje się na korzystanie z suplementów diety jako sposób na zwiększenie i wypracowanie swojej masy mięśniowej. Oczywiście na rynku znajdziemy wiele rozwiązań w przypadku pochodzenia protein. Najbardziej popularnym dla wielu jest WPC, czyli koncentrat białka serwatki – jest to białko pochodzące z mleka krowiego, które zawiera w sobie wszystkie istotne aminokwasy oraz jest stosunkowo tanie co może z pewnością zachęcić amatorów. Oczywiście oprócz tego mamy chociażby białko jajeczne czy roślinne, jak soja. Wszystko zależy w ostateczności od nas co tak naprawdę najbardziej będzie nam pasowało.
  • Kreatyna – kolejnym ważnym suplementem diety dla wielu jest również kreatyna – związek chemiczny, który składa się z trzech aminokwasów, czyli argininy, metioniny i glicyny. W naszym ciele znajduje się głównie w naszych mięśniach a możemy go naturalnie dostarczyć poprzez spożywanie mięsa. Problemem niestety jest to, że w produktach pochodzenia zwierzęcego znajduje się go bardzo mało przez co ciężko jest przyjmować go odpowiednią ilość ponieważ wraz tutaj również widzimy, że wraz z wzrostem wysiłku zwiększa się również jego zapotrzebowanie ponieważ także wpływa na uzyskanie odpowiedniej muskulatury. W przypadku odżywek dla sportowców większość osób najchętniej stosuje tzw. monohydrat kreatyny czyli połączenie kreatyny z cząsteczką wody – jest to najprostszy sposób dostarczania tego składnika odżywczego do naszego organizmu i zarazem przez to najpopularniejszy. Istnieje również więcej innych rozwiązań na rynku jak chociażby jabłczan kreatyny ale różnią się one głównie tym, jak szybko wchłania się suplement przez co większość i tak ostatecznie decyduje się na klasyczny monowodzian. Jednakże, jak zwykle wszystko w ostateczności zależy od tego, co jest dla nas najistotniejsze w tym przypadku”

Oczywiście istnieje jeszcze wiele innych, ciekawych suplementów diety. Wszystko w ostateczności zależy od tego, co dokładnie oczekujemy od tych produktów. W tym przypadku widzimy głównie artykuły, które mogą wpłynąć na rozrost masy mięśniowej co jest istotne dla wielu kulturystów – profesjonalistów i amatorów.

Podsumowanie

Suplementy diety z pewnością stanowią dość interesujący dodatek dla osób, które interesują się tematem ćwiczeń. Wraz z odpowiednim treningiem i dobrą dietą mogą być w stanie wspomóc wszelkie starania, które dany człowiek chce osiągnąć. Jeśli planujecie rozpocząć swoją przygodę z odżywkami dla sportowców to warto właśnie pomyśleć o wyżej wymienionych produktach!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.