Szybkie i proste ćwiczenia na boczki

Nasze szybkie i proste ćwiczenia na boczki sprawią, że twoja talia nabierze prawdziwie kobiecych kształtów. Szczupła talia osy to marzenie wielu, niestety pewne panie mogą mieć problem z jej uzyskaniem i utrzymaniem efektu. Nie sprzyjają temu zmiany hormonalne po pewnym roku życia i naturalna tendencja do tycia w rejonie brzucha, ale nic nie jest ostateczne i przesądzone. Trening, który proponujemy jest wyjątkowy, ponieważ nie tylko kształtuje mięśnie skośne, ale także likwiduje nagromadzony tłuszczyk. Dodaj do tego dietę odchudzającą a efektów możesz być pewna!

Dlaczego tak trudno pozbyć się boczków? Bo to wymaga dużej pracy, zbilansowanego żywienia, ale też samozaparcia i systematyczności. Może się także okazać, że nawet po schudnięciu nie zobaczysz wcięcia, ponieważ nie masz budowy klepsydry. Nie martw się jednak, bo zgrabna i szczupła talia zawsze wygląda pięknie a ubrania mogą zakamuflować drobne niedoskonałości. Zanim jednak wejdziesz w upragnioną sukienkę powinnaś przetestować nasz specjalnie dobrany program treningowy, który zapewni świetne rezultaty przy optymalnym poziomie wysiłku.

Jak ćwiczyć brzuch?

Bez wiedzy na temat właściwych ćwiczeń nie będziesz w stanie osiągnąć zamierzonego celu. Niestety problem z boczkami polega na tym, że aby się ich pozbyć, musisz zredukować tłuszcz z całego organizmu a to wcale nie proste zadanie.

Podstawowe zasady ćwiczenia brzucha:

  • Różnorodność treningu. Zapewni ci niesłabnący poziom emocji i nie zniechęci cię do ćwiczeń tak szybko jak wykonywanie setek brzuszków tygodniowo. Podziel ćwiczenia ze względu na poziom trudności i powoli poszerzaj swoje pole manewru. Oprócz ćwiczeń siłowych postaw na basen, ale nie jednego dnia a np. kolejnego. Inne ćwiczenia aerobowe czyli takie spalające dużo kalorii to bieganie czy jazda na rowerze.
  • Załóż cel i dopasuj do niego ćwiczenia oraz dietę. Niezwykle ważna jest świadomość ciała i możliwości fizycznych. Zbyt intensywny trening na początku nie sprawdzi się u osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z trenowaniem a poza tym może być przyczyną kontuzji.
  • Ćwicz wszędzie gdzie się da. Nie musisz od razu wykupywać karnetu na siłownię czy klubu fitness. Jeśli starczy ci chęci możesz ćwiczyć w domu lub na podwórku. Domowy aerobik nie wymaga specjalistycznego sprzętu, bo możesz ćwiczyć z obciążeniem własnego ciała.
  • Ważna częstotliwość treningu i czas wykonywania ćwiczeń. Aktywność fizyczna minimum 3 razy w tygodniu przez co najmniej pół godziny. Utrzymuj tętno na poziomie 70% tętna maksymalnego czyli w strefie największego spalania tłuszczu.
  • Motywuj się na różne sposoby. Polecamy strategię cotygodniowego ważenia i mierzenia obwodów ud, bioder, brzucha, ramion by być na bieżąco z postępami. W ten sposób zmotywujesz się do działania a jeśli efekty nie będą cię zadowalać zmień strategię i kontynuuj proces. Każdy odchudzający ma za sobą wiele prób i błędów. To one pozwolą ci wyrobić idealny trening. Analizuj także swój jadłospis i zapisuj ilość oraz jakość posiłków zjadanych w ciągu tygodnia. Dieta odpowiada za większą część twojego sukcesu!

Ćwiczenia na boczki

To ćwiczenia na tzw. skośne mięśnie brzucha. Zapomnij o najbardziej podstawowych pompkach i brzuszkach. Choć są bardzo skuteczne, to równie szybko się nudzą. Nieco zmodyfikowane ćwiczenia im odpowiadające to chociażby deska. Jeśli chcesz zwiększyć obciążenie i nieco urozmaicić trening możesz dodać do niego obciążniki. Skręty tułowia na siedząco dobrze wykonywać jest z piłką lekarską lub butelką wody. Przy ćwiczeniach statecznych możesz bez problemu dodać sobie kilogramów kładąc obciążniki na plecy. A na koniec informacja dla zmartwionych – ćwiczenie brzucha nie sprawi, że w miejsce fałdek powstanie kaloryfer. To żmudna i ciężka praca o czym przekonasz się po wielu tygodniach treningu, gdy zza tłuszczu zaczną zarysowywać się mięśnie.

Szybkie i proste ćwiczenia na boczki powinny być uzupełnione odpowiednią dietą. Niech nie zabraknie w niej produktów bogatych w białko co przyspieszy metabolizm, ale jednocześnie doda ci energii a to najlepsza gwarancja trzymania się planu jadłospisu. Na pewien czas odstaw pieczywo, węglowodany proste i tłuszcze trans. Możesz jeść za to mięso w tym ryby i nabiał. Jeden posiłek (a powinno ich być 5) zastąp owocami i warzywami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.