TOP 10 batonów energetycznych – ranking

Każdy człowiek trenujący na co dzień czy to na siłowni, czy jakiś konkretny rodzaj sportu ma świadomość tego, że samym treningiem nie da się osiągnąć idealnej sylwetki, a tym bardziej odpowiedniej muskulatury. Dobranie odpowiedniego rodzaju treningu jest oczywiście aspektem bardzo ważnym, jednakże każda osoba mająca pojęcie o tym jak funkcjonuje organizm człowieka wie, że rozbudowa mięśni opiera się głównie na wchłanianiu przez nich białek. Organizm sam w sobie takowych białek nie produkuje dlatego też muszą one być dodatkowo dostarczane tak, aby próby rozbudowy masy mięśniowej były efektywne. Białko zawarte jest w większości produktów powszechnie dostępnych w sklepach spożywczych. Często jednak białka te nie są tymi, które są w odpowiednim stopniu wchłaniane, co za tym idzie spada ich efektywność działania. Zgodnie z tym założeniem łatwo możemy dojść do wniosku, że trenując intensywnie warto jest się wspomagać dodatkowymi suplementami energetycznymi oraz proteinowo – białkowymi. Na rynku dostępnych jest wiele produktów wysokobiałkowych. Wybór jest ogromny poczynając od żeli, koktajli, tabletek po nieco przyjemniejsze w swojej formie batony. Odnosząc się do ostatniego z wymienionych warto zastanowić  się jakie batony energetyczne opłaca się zakupić. W poniższym rankingu postaramy się przedstawić wam kilka propozycji, które są bez wątpienia godne uwagi.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie batonika energetycznego?

Batonik energetyczny nie powinien być traktowany jako zwykła przekąska. Jego spożycie bez powodu może przysporzyć nam, konsumentom, więcej szkody niż pożytku. Wiadomym jest, że każdy kto decyduje się na zjedzenie jakiegoś produktu zwraca uwagę także na jego walory smakowe. Nie są one bez znaczenia dlatego też w naszym rankingu ten aspekt również zostanie przedstawiony. W przypadku batoników energetycznych pomimo tego, że mak jest ważny, nie jest aspektem najważniejszym. O wiele ważniejszy jest skład. Co powinien zawierać odpowiedni batonik energetyczny? Odpowiedni batonik energetyczny powinien zawierać przede wszystkim sporą ilość białka, ponieważ to właśnie ono odpowiada za efektywność rozbudowy masy mięśniowej. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na substancje dodatkowe takie jak witaminy i minerały. Wiele batoników jest bogatych w cenne dla zdrowia wartości odżywcze. Dobrze też jeżeli wybrany przez nas batonik nie będzie zawierał dużej ilości tłuszczów, gdyż te nie są organizmowi będącemu w treningu do niczego potrzebne. Ilość węglowodanów zawartych w batoniku również nie powinna być zbyt wysoka.

  1. QUEST BAR – Vanilla Almond Crunch

Kliknij i sprawdź cenę

Batonik o rewelacyjnym składzie dzięki czemu sytuuje się na pierwszym miejscu naszego rankingu. Z uwagi na lekko słonawy wręcz drożdżowo-kwaśny smak, batonik nie należy do najsmaczniejszych, jednak to nie smak jest najważniejszy jeżeli chodzi o batoniki energetyczne. Quest Bar zawiera wysoką zawartość białka oraz błonnika. Batonik dostarcza ponad 70% dziennego zapotrzebowania organizmu na błonnik, który to jest ważnym elementem usprawniającym prawidłową pracę układu trawiennego. W przekąsce mamy niewielką ilość cukrów prostych przez co będzie to dobry wybór dla osób zważających na ilość przyjmowanych cukrów. Batonik nie zawiera konserwantów ani sztucznych barwników. Jego zjedzenie zapewnia organizmowi dodatkowe 350 kcal.

  1. QNT Protein Wafer Vanilla Yoghurt Flavour

Kliknij i sprawdź cenę

Wysokobiałkowa propozycja do złudzenia przypominająca nie tylko w wyglądzie, ale i w smaku mleczną princessę. Skład wafelka jest dużo słabszy niż w przypadku miejsca pierwszego, jednak nie na tyle zły, aby musiał znaleźć się na niższej pozycji rankingowej. W wykazie składników dostrzegamy zastosowane w wafelku emulgatory i konserwanty, jednakże jeżeli przenalizujemy kaloryczność, zawartość białka, tłuszczów i węglowodanów, to dochodzimy do wniosku, że mamy do czynienia z całkiem dobrym produktem na rynku słodyczy energetycznych. Batonik nie zawiera utwardzonych tłuszczów co jest bez wątpienia jego dużym atutem. Z uwagi na wysoką kaloryczność, bo jeden batonik zawiera aż 517 kcal, należy uważać z jego spożyciem i nie sięgać po słodycz zbyt często.

  1. AKTIVLAB – High Whey Protein Bar

Kliknij i sprawdź cenę

Batonik przypominający zmieloną różową panterę nie zachwyca pod względem smakowym. Wiadomym jest, że nie ma co się spodziewać smaków jak z najlepszych francuskich cukierni, ale batonik pozostawiający po sobie posmak mąki lekko doprawionej cukrem to już całkowity niewypał. Ranking ten dotyczy jednak głównie właściwości energetycznych dlatego z uwagi na niezłą zawartość białka przy średniej kaloryczności, Aktivlab możemy z czystym sumieniem wpisać w miejsce dziesiąte. Różowy, sprasowany przecier zawiera 447 kcal i 27 gram cukru, nie jest to jeszcze wskaźnik krzywdzący. Gorzej sprawa wygląda z zawartością tłuszczy nasyconych, gdyż jest ich w batoniku aż 18 gram.

  1. FA – Pro Core

Kliknij i sprawdź cenę

Fa – Pro Core można bez zastanowienia przyrównać do popularnego batona Snickers. Karmel, czekolada i orzechy bez wątpienia znajdą uwielbienie wszystkich amatorów słodkości. Niestety z uwagi na karmel i czekoladę, batonik ma w swoim składzie dosyć dużą ilość cukru i tłuszczu co niestety nie tworzy go pozycją niskokaloryczną, a już ty bardziej odpowiednią dla osób będących na diecie odchudzającej. Batonik ten w naszym rankingu zostaje usytuowany na miejscu 4, głównie dlatego, że nie jest to ranking batonów fit, a batonów energetycznych, a ta pozycja właśnie do takich słodkości należy. Smakiem Fa – Pro Core przewyższa wiele batonów dostępnych na rynku. Jest rewelacyjną alternatywą dla osób szukających wysokobiałkowego produktu, który nie będzie odrzucał samym widokiem czy zapachem. Powyższy batonik zawiera dosyć sporą ilość białka, które jak powszechnie wiadomo jest niezbędne przy rozbudowie masy mięśniowej. Zawartość białka w jednej porcji oscyluje w granicy 30,6 grama.

  1. POWERBAR – 30% Protein Plus

Kliknij i sprawdź cenę

Smak batonika pozostawia wiele do życzenia. Osoby, które są wrażliwe na nie zbyt wykwintne smaki powinny go unikać. Powerbar sytuuje się na miejscu piątym w szczególności ze względu na jego właściwości. Jest nie tylko świetną bombą proteinową, ale też wysokobiałkowym produktem wspomagającym rozbudowę masy mięśniowej. W batoniku wielkim plusem, o którym warto wspomnieć jest całkowity brak szkodliwych tłuszczów utwardzony. Możemy wyróżnić zastosowanie wielu białek takich jak białko serwatkowe czy kazeinian wapnia, a także białko sojowe. Łącznie w jednej porcji proteinowego batonika mamy 30,2 grama białka. Dziwna, mączna konsystencja batonika dodatkowo nie zachęca do jego spożywania. Bez wątpienia jedzenie łykami mąki doprawionej cukrem nie było by czymś przyjemnym. Mimo wszystko wysoka zawartość białka przy jednoczesnej niskiej wartości kcal, bo tylko 305, tworzy batonik fajną propozycją.

  1. Sante Go On

Kliknij i sprawdź cenę

Jeden z tańszych dostępnych na rynku batoników energetyczno – proteinowych. Jest to propozycja dla wszystkich osób niezależnie od tego jaką dyscyplinę trenują. Zawarte w batoniku substancje wzmacniają organizm i przyczyniają się do zwiększenia jego odporności. Odpowiednio opracowana formuła utrzymująca odpowiedni stosunek węglowodanów do białek sprawia, że batonik znacząco ułatwia budowę masy mięśniowej. Dodatkowo dzięki zawartości insuliny wspomaga pracę układu pokarmowego. Dzięki występującym w batoniku witaminom i minerałom słodka przekąska przyczynia się do działania wspomagającego i przyspieszającego metabolizm.

  1. Squeezy Energy Super Bar z kofeiną

Kliknij i sprawdź cenę

Baton squeezy bez wątpienia wyróżnia się wśród wszystkich dostępnych na rynku batoników energetycznych. Szczególnym wyróżnieniem jest przede wszystkim smak przekąski. Producenci postanowili postawić na colę, która jest jednym z ulubionych napoi wielu ludzi. Batonik wyróżnia się wśród innych również tym, że zawiera sporą ilość kofeiny. Zjedzenie jednej sztuki dostarczy do organizmu kofeinę jaką przyjęlibyśmy podczas wypicia połowy szklanki jednej mocnej kawy. Dzięki temu jest to świetna przekąska nie tylko pod względem walorów smakowych, ale też przez działanie pobudzające, co przecież jest ważnym aspektem przy wyborze odpowiedniego batonika energetycznego. Dodatkowym plusem powyższego batonika jest niewielka zawartość tłuszczów oraz stosunkowo niski współczynnik kaloryczności przy dość wysokiej zawartości węglowodanów w jednej porcji.

  1. Olimp Twister

Kliknij i sprawdź cenę

Olimp Twister jest jednym z najsmaczniejszych batonów energetyczno – białkowych dostępnych na rynku. Dzięki swoim nienagannym walorom smakowym jest świetnym wyborem dla osób o tak zwanym delikatnym podniebieniu, które nie są w stanie przełknąć typowego batona energetycznego. Producenci zadbali nie tylko o świetny smak przekąski, ale też dołożyli największych starań, aby został on wyprodukowany przy użyciu tylko najwyższej jakości składników dobranych tak, żeby batonik spełniał wymagania najbardziej wymagających konsumentów. Odpowiednio dobrane proporcje składników sprawiają, że batonik może być bez problemu spożywany także po treningu, a wszystko to za sprawą starannie dopracowanej recepturze zawierającej odpowiednią ilość węglowodanów. Jedna porcja tego pysznego batonika dostarczy organizmowi 18 gramów białka z czego ponad połowa to kazeina. Substancja uważana za jedną z lepszych wśród wszystkich dostępnych na rynku białek. Kazeina sprawi, że dostarczane do organizmu białka będą uwalniane przez dłuższy czas, dzięki temu rozbudowa mięśni stanie się o wiele wydajniejsza niż w przypadku innych, szybko wchłanianych białek.

  1. Trec Triumph

Kliknij i sprawdź cenę

Batonik polecany dla osób pozostających w regularny i ciężkim treningu. Przekąska bardzo lubiana i co najważniejsze doceniana w sferze kulturystyki, a wszystko to za sprawą dokładnie opracowanej formule z zastosowanie wielu rodzajów białek. Połączenie izolatu serwatki,  kazeinianu wapnia oraz izolatu białka soi stanowi produkt skutecznie wspomagający rozbudowę masy mięśniowej. Z uwagi na dosyć wysoki współczynnik zawartości węglowodanów batonik nie powinien być spożywany po treningu. Najlepszą porą do jego zjedzenia bez wątpienia jest czas przed treningiem, gdyż zawarte w przekąsce węglowodany przyczynią się do zwiększenia energii i chęci do ćwiczeń fizycznych, a uwalniane do organizmu białka wpłyną na szybszą rozbudowę tkanki mięśniowej przez co trening stanie się wydajniejszy. Smak batonika również nie należy do najgorszych, jednakże jest on dosyć charakterystyczny dla większości energetycznych batoników o dużej zawartości białka. Co rozumiemy poprzez stwierdzenie charakterystyczny smak? Charakterystyczny smak batoników energetycznych z dużą zawartością białka można przyrównać do jedzenia produktów z dużą zawartością mąki.

  1. Olimp Matrix Pro 32

Kliknij i sprawdź cenę

Batonik o szczególnie wysokiej zawartości różnego rodzaju białek. Dzięki niewielkim współczynniku zawartych w produkcie węglowodanów baton może być spożywany przez osoby będące n nisko węglowodanowej diecie, czyli tak zwanej Low Carb. Dieta ta polega na znacznym ograniczeniu dziennego spożycia węglowodanów. Zazwyczaj ograniczenie to oscyluje w granicach 130 gram przyjmowanych na dobę węglowodanów. Biorąc pod uwagę ich ilość w większości produktach codziennego użytku jest to naprawdę wielkie wyrzeczenie, a przede wszystkim trudność, aby nie przekroczyć wyżej wymienionej wartości.  Należy dokładnie analizować skład umieszczanych w jadłospisie produktów. Batonik ten może stanowić część wspomnianego dietetycznego jadłospisu.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.