TOP 10 – najlepsze kolageny na stawy ranking

Choroba stawów – czyli artroza to przypadłość, która dotyka coraz większą liczbę osób powyżej 25 roku życia. Jest to spowodowane spowolnieniem produkcji kolagenu w organizmie, który jest odpowiedzialny za ochroną naszych stawów przed rozmaitymi zwyrodnieniami. Najczęściej pojawiają się one w okolicach kolan, co powoduje ból oraz znacznie utrudnia poruszanie się, szczególnie osobom w podeszłym wieku. Również osoby, które prowadzą aktywny tryb życia często narzekają na bóle stawów. Jest to związane ze ścieraniem się chrząstki oraz różnego rodzaju urazami, jakich mogą dostać podczas treningów. Często bóle stawów bywają tak silne, że trzeba zrezygnować na jakiś czas treningów, by uzupełnić braki kolagenu, dzięki czemu chrząstka łączna oraz cały staw zregenerują się i będzie można ćwiczyć dalej.  Na rynku dostępnych jest wiele produktów, których składnikiem jest kolagen. Jedne z nich mają działanie typowo ochraniające, wzmacniające oraz regenerujące stawy, inne zaś mają działać kompleksowo, wspomagając także kondycję włosów, skóry czy paznokci. Które tak naprawdę są lepsze? Czy lepiej wybrać kolagen z ryb morskich czy z bydła?  Producenci prześcigają się w reklamach swoich produktów, dlatego warto wiedzieć, jakie z nich są naprawdę godne naszej uwagi. Przedstawiamy ranking najlepszych kolagenów dostępnych w aptekach i drogeriach!

  1. Flexogenic

Flexogenic to bardzo zaawansowany produkt oparty na bazie selektywnie wybranych najwyższej jakości składników. Odgrywają one role w procesie podziału komórek, wspomagają prawidłową produkcję czerwonych krwinek, pomagają w prawidłowej produkcji kolagenu, pomagają w utrzymaniu zdrowych kości. Kompleksowe połączenie MSM, kwasu hialuronowego, kolagenu chondroityny, lecytyny i witamin czyni ten produkt kompletnym. Idealne rozwiązanie dla osób, które szukają najlepszych rozwiązań. Polecany przez ekspertów i specjalistów. Flexogenic został opracowany z najwyższą starannością o każdy szczegół.


Flexogenic
Kliknij tutaj i sprawdź ceny!

  1. ELENA KOLAGENUM LOFILIZOWANY KOLAGEN

Jest to kolejny produkt w kapsułkach. W jego składzie znajdziemy lofilizowany kolagen ze skór ryb morskich oraz kolagen pozyskany z mleka kobylego i koziego. Dodatkowo producent wzbogacił skład kapsułek o wyciąg z żurawiny i aronii, a także kompleks witamin, który ma wzmocnić nie tylko stawy, ale i cały nasz organizm. Produkt poprawia kondycję stawów oraz ma działanie spowalniające procesy niszczenia tkanki kostnej. Produkt zapobiega osteoporozie, polecany jest również przy stanach zapalnych stawów, w celu zniwelowania bólu. Dodatkowo wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci, więc możemy mówić o działaniu kompleksowym. Producent zapewnia, że przy regularnym stosowaniu kolagenu, pierwsze efekty zauważymy po upływie siedmiu dni.


Kliknij i sprawdź ceny!

 

  1. 4FLEX SILVER KOLAGEN NOWEJ GENERACJI

Jest to produkt w proszku, pakowany w saszetki. Jedno opakowanie zawiera  30 saszetek. Producent wykorzystał w składzie naturalnego pochodzenia hydrolizat kolagenu. Zadbał także o dodatkowe substancje, które wzmocnią kości i mięśnie. Są to witamina D oraz wapń. Dzięki obecności tych składników nasze stawy z pewnością będą mniej obciążone. Producent zaleca stosowanie jednej saszetki w ciągu dnia. Możemy wymieszać proszek z niegazowaną wodą, jogurtem lub mlekiem. Nie posiada on żadnego charakterystycznego smaku.


Kliknij i sprawdź ceny!

  1. NOBLE HEALTH KOLAGEN STAWY

Jest to kolagen w proszku, który pozyskuje się ze skóry ryb morskich. Producent wzmocnił jego skład, dodając witaminę C oraz glukozaminę. Dzięki temu produkt ma zapewniać prawidłowe działanie kości oraz stawów.  Witamina C ma usprawnić produkcję kolagenu, natomiast glukozamina jest naturalnym składnikiem budulcowym chrząstki stawowej. Produkt ma również zwiększyć produkcję kolagenu w organizmie oraz przynieść ulgę podczas nasilonego bólu stawów.


Kliknij i sprawdź ceny!

  1. COPALIS SEA SOLUTIONS KOLAGEN MORSKI PEPTIDE

Jest to produkt w saszetkach. Kolagen morski wytwarza się z tkanki łącznej morskich ryb głębinowych. Dodatkowe składniki to witamina C, a także ekstrakt z dzikiej róży. Dzięki takiemu składowi, produkt jest polecany przy zwyrodnieniach stawów, gdyż pomaga w odbudowie chrząstki stawowej. Oprócz tego łagodzi ból związany ze stanami zapalnymi stawów czy też kości. Producent zapewnia, że produkt odznacza się większą skutecznością niż kolageny, które wytwarzane są ze skór zwierząt hodowlanych, ponieważ jego cząsteczki są dużo mniejsze. Zawartość witaminy C jest niezbędna, by suplement kolagenowy spełniał swoją rolę w stu procentach. Z kolei dzika róża jest bogata w tę że witaminą, a dodatkowo usprawnia ruchliwość naszych stawów i zmniejsza ból związany z zapaleniem.


Kliknij i sprawdź ceny!

  1. OLIMP KOLAGEN ACTIV PLUS

Jest to produkt w tabletkach, których znajdziemy 80 w jednym opakowaniu. Charakteryzują się one cytrynowym smakiem. Produkt został wzbogacony o wapń, magnez, witaminę C oraz witaminę B6. Regularne stosowanie ma wzmocnić nasze stawy i zwiększyć produkcję kolagenu w organizmie.


Kliknij i sprawdź ceny!

  1. DOPPELHERZ AKTIV na stawy kolagen

Jest to kolagen w kapsułkach; 30 w opakowaniu. Producent zaleca stosowanie dwóch kapsułek dziennie. Pozwoli to zamortyzować wstrząsy oraz uelastycznić chrząstkę, dzięki czemu nasze stawy będą nam dobrze służyć przez długi czas. Co prawda ten suplement nie zawiera żadnych dodatkowych składników wspomagających, jednak znajdziemy w nim dużą ilość łatwo przyswajalnego kolagenu. Producent poleca kapsułki w szczególności osobom uprawiającym sport, osobom zmagającym się z nadwagą oraz osobom w starszym wieku.


Kliknij i sprawdź ceny!

  1. LITOZIN kolagen

Jest to produkt w tabletkach, który zawiera II główny typ kolagenu, jaki występuje w chrząstkach kolanowych. Jego skład został wzbogacony o dziką różę, witaminę C oraz miedź. Wszystkie te składni charakteryzują się korzystnym wpływem na nasze stawy. Wystarczy stosować Litozin przez 2 miesiące, połykając jedną tabletkę na dobę, by zregenerować chrząstkę stawową oraz wzmocnić produkcję kolagenu w organizmie, dzięki czemu nasze stawy będą się mniej zużywać podczas poruszania kończynami.


Kliknij i sprawdź ceny!

  1. MD-KNEE KOLAGEN

Jest to kolagen w postaci ampułek. Zapobiega on urazom i zwyrodnieniom stawów związanych z procesem starzenia, wadami postawy czy uderzeniami. Po posmarowaniu kolana produktem odczuwamy mniejszy ból, a dodatkowo zwiększa się ruchliwość stawu kolanowego, dzięki czemu łatwiej jest się nam poruszać. Ampułki są szczególnie polecane podczas artrozy, reumatoidalnego zapalenia stanu kolanowego oraz przy zwyrodnieniu stanu kolanowego.


Kliknij i sprawdź ceny!

  1. COLWAY COLVITA KOLAGEN

Jest to 120 kapsułek, w których składzie znajdziemy naturalny hydrat kolagenu pozyskany z ryb łososiowatych. Dodatkowo suplement jest wzbogacony o wyciąg z alg morskich oraz witaminę E, która korzystnie wpływa na kondycję i wygląd naszej skóry. Algi morskie poprawią z kolei stan włosów i paznokci, więc jest to produkt o kompleksowym działaniu. Niestety produkt posiada jeden dość rażący minus, którym mianowicie jest dość wygórowana cena. Dlatego właśnie kolagen Colway zajmuje jedynie 10 miejsce w rankingu.


Kliknij i sprawdź ceny!

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.