Top 5 najlepsze przedtreningówki- ranking

Ćwiczysz już dłuższy czas, a progressy stanęły w miejscu? Ciężko pracujesz za dnia, z jakichś powodów niedosypiasz lub ogarnął Cię marazm treningowy? W takim razie – najwyższy czas, by zmienić coś w swoich treningach i rozejrzeć się za wsparciem, które pozwoli Ci skutecznie przełamać uciążliwy impas. Jedną z najlepszych, a zarazem najmniej inwazyjny na organizm metod stosowaną przez sportowców, jest suplementacja z zakresu tak zwanych „przedtreningówek”. Pozwolą Ci one uzyskać więcej sił do ćwiczeń, dodadzą motywacji, a co więcej – sprawią, że Twoje osiągi wzrosną w sposób, którego nigdy wcześniej byś się nie spodziewał!

Poniżej prezentujemy (nasz subiektywny) ranking najlepszych przedtreningówek dostępnych na rynku oraz ich zarys charakterystyki. Zapraszamy do lektury!

SportDefinition PumpKick

Jeśli jesteś amatorem ćwiczeń i lubisz odczuwać tak zwaną „pompę” podczas treningów – jest to propozycja w sam raz dla Ciebie. Solidna dawka jabłczanu cytruliny i chlorowodorku l-argininy z pewnością da Cie wystarczającego kopa, by nieustannie zwiększać siłę swoich mięśni. Beta alanina zawarta w tym preparacie pozwoli Ci podkręcić obroty i wzmoże wydolność podczas odbywanych treningów. Dodatkowym atutem jest tu także działanie BCAA – wspierając procesy anaboliczne oraz zahamowując te o naturze katabolicznej. Domieszka kofeiny zapewni wystarczające pobudzenie, nawet w przypadku, gdy trening odbywamy już pod sam wieczór, zmęczeni całym dniem pracy. PumpKick nie posiada (w przeciwieństwie do wielu innych podobnych preparatów) domieszki kreatyny, dlatego może być spokojnie stosowany jako doskonały środek pomiędzy poszczególnymi cyklami budowania masy mięśniowej. Liczne minerały i witaminy są dodatkowym uzupełnieniem składników niezbędnych dla naszego organizmu w przypadku cyklicznych, intensywnych ćwiczeń.

Kliknij i sprawdź cenę!

6PAK Nutrition VASO PAK

VASO PAK to pierwsza z dwóch siostrzanych mieszanek, którą opiszemy w jednym punkcie. Nie mogliśmy się zdecydować, która zasługuje na miejsce w naszym top 5 więc umieściliśmy obie. Jak sama nazwa wskazuje, jest mixem przedtreningowym.  Posiada bardzo bogaty skład i został stworzony z myślą o sportowcach skupiających się na nieustannym podnoszeniu siły swoich mięśni. Bardzo duża dawka kofeiny umieszczona w produkcie zapewnia solidny „kop” na każdym treningu. Dodatkowo dodano również sporą ilość różnorodnych witamin, które mają balansować negatywny wpływ kofeiny na organizm (Kofeina wytrąca z naszego ciała wiele niezbędnych składników mineralnych.). Cykliczne zastosowanie VASO PAK zapewni zwiększoną wydolność tlenową, przyczyniając się do wzrostu wytrzymałości mięśni podczas treningu. Umożliwi to z kolei branie większych ciężarów, a także – wydłużenie sesji treningowych. Również i ten produkt nie posiada kreatyny i możliwy jest do stosowania w ramach przerw od cykli kreatynowych, stanowiąc doskonałe uzupełnienie i utrzymując Twoje ćwiczenia na topowym poziomie.

Kliknij i sprawdź cenę!

6PAK Nutrition CROSS PAK

To stuprocentowo bezpieczny, jeden z najbardziej znanych i cenionych preparatów tego typu dostępnych na naszym rynku. Uderzeniowa dawka beta alaniny, na której w głównej mierze opiera się jego skład, w połączeniu z jabłczanem cytruliny zapewnia doskonałe efekty. CROOSS PAK to preparat wysoce ceniony, zarówno przez profesjonalnych sportowców, jak i początkujących amatorów. Nic więc dziwnego, że doczekał się tak licznych pozytywnych komentarzy oraz rekomendacji. Jednym z podstawowych zadań, które spełnia, jest zabezpieczanie przed tak zwanym „załamaniem mięśniowym”. Idealnie nadaje się zwłaszcza dla osób planujących treningi nastawione na zwiększenie wytrzymałości, takie jak choćby trening HIIT lub standardowe interwały.

Kliknij i sprawdź cenę!

Formotiva Focus Energy Set

Wysoka skuteczność i wielokrotnie przetestowana, doskonale skomponowana formuła – tym właśnie wyróżnia się produkt Formotiva na tle innych przedtreningówek. Doskonale zbalansowany skład pozwala na osiągnięcie pożądanych efektów w krótkim czasie, przy minimalnie inwazyjnym wpływie na organizm. Jednym z elementów wyróżniających ten środek jest wyciąg uzyskiwany z korzenia różeńca górskiego. Wyciąg w połączeniu z innymi substancjami działa jako dodatkowy katalizator- dla efektu zwiększenia wytrzymałości mięśniowej. Jednocześnie, dzięki swoim naturalnym właściwościom, przyczynia się także do ochrony układu nerwowego w trakcie długotrwałych, wzmożonych sesji treningowych. Stosowanie Focus Energy Set wpływa na szybsze osiąganie wyznaczonych celi oraz upragnionych efektów. To wszystko bez ryzyka szwanku na zdrowiu w postaci upadków mięśniowych, bądź wypalenia siłowego.

Kliknij i sprawdź cenę!

Olimp Redweiler

Firma Olimp zalicza się w poczet jednej z najbardziej renomowanych i znanych marek produkujących suplementy dla sportowców. Także w przypadku przedtreningówki „Redweiler” z charakterystycznym logo – nie zawiodła oczekiwań swoich Klientów. Liczne aktywne związki wchodzące w skład tego produktu dostarczają maksymalną, dopuszczalną dawkę składników potrzebnych do pracy ogranizmu na pełnych obrotach. Dzięki nim każdy sportowiec stosujący go do suplementacji może trenować na najwyższym poziomie swoich możliwości, bez obaw o uzupełnianie niezbędnych elementów potrzebnych w trakcie wytężonych ćwiczeń. Szerokie spektrum działania – począwszy od zwiększenia motywacji do ćwiczeń (dzięki silnemu pobudzeniu), poprzez pozytywny wpływ na wydolność treningową, aż po imponujące możliwości w przyroście mięśni – to właśnie propozycje Redweilera. Piperyna zapewnia lepszą przyswajalność przedtreningówki przez organizm, dzięki czemu możemy mieć pewność, że każda z porcji uderzy w nas z pełnym impetem. Kapsaicyna umożliwi zwiększenie termogenezy, dzięki czemu będziemy skutecznie działać, jednocześnie szybciej spalając kalorie. Efekty produktu Olimpu są bardzo mocne, dlatego wraz z tym produktem zalecane jest przyjmowanie dodatkowych porcji suplementów pod postacią BCAA, by osiągnąć maksymalnie „wyśrubowane” efekty. Ogranicza to także spalanie szybko przyrastającej tkanki mięśniowej, a skupienie się jedynie na zbędnym pokładzie tłuszczu.

Kliknij i sprawdź cenę!

IHS Iron Pump

Ostatni, lecz bynajmniej nie najsłabszy środek w naszym zestawieniu – Iron Pump. Zalicza się bez wątpienia do klasyki na rynku suplementacji. „Żelazna pompa” (tłumacząc dosłownie jego nazwę z języka angielskiego) to nie tylko sprytny chwyt marketingowy! To również skrócony opis faktycznych efektów możliwych do uzyskania po zastosowaniu tego preparatu. Często porównywany do niemal legendarnego już „Mezomorfa”, suplement daje siły do mierzenia się z ciężarami, na które kiedyś moglibyśmy jedynie popatrzeć. W swoim składzie ta przedtreningówka wcale nie posiada cukrów, co jest niezwykle istotną informację dla każdego sportowca na cyklu redukcyjnym. Jeśli pragniesz mieć więcej energii, którą utraciłeś ucinając węglowodany, a jednocześnie mieć pełnię sił do nowych progressów – oto produkt stworzony dla Ciebie. Przebadany laboratoryjnie – osiągnął wiele pozytywnych not w rankingach suplementów przeznaczonych dla profesjonalnych sportowców.

Kliknij i sprawdź cenę!

Podsumowanie

Na zakończenie warto dodać, że pomimo całej „magii przedtreningówek” – zawsze należy zachować zdrowy rozsądek i nie przesadzać, trzymając się porcji wyznaczonych na opakowaniach przez producentów. Przed zastosowaniem którejkolwiek z nich warto również skonsultować się z naszym lekarzem lub specjalistą, gdyż niektórych przypadkach (jeśli posiadamy jakieś dolegliwości) – mogą stanowić one zagrożenie dla naszego zdrowia, ze względu na swoje silne oddziaływanie na organizm.

Żadna forma suplementacji nigdy w pełni również nie zadziała na nas maksymalnie skutecznie, jeśli będziemy popełniali notoryczne błędy początkujących sportowców polegające na nie dawaniu swoim mięśniom odpowiedniego czasu na regenerację (zwłaszcza podczas snu), nie będziemy trzymali zbalansowanej diety, czy cykliczności naszych treningów. Do każdej przedtreningówki wskazanym, komplementarnym środkiem zwiększającym i pozwalającym osiągnąć nam szybciej zaplanowane efekty jest BCAA, o którym możecie przeczytać więcej w naszym artykule o suplementacji BCAA- dawkowaniu i działaniu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.