Jak wybrać dobrą torbę na treningi?

Podobnie, jak ma to miejsce ze wszystkim w Twojej garderobie, także torba treningowa jest nie tylko praktycznym dodatkiem, ale także wyraża Twój unikatowy styl. Pojemność oraz funkcjonalność jest w tym przypadku równie ważna, co jej wygląd. Wyrzuć więc z głowy myśl, że “to tylko zwykła torba do noszenia na treningi” – przenieś swoje myślenie na wyższy poziom, wybierając torbę z jednoczesną dbałością o swój wizerunek. Nasz artykuł pomoże Ci wybrać dobrą torbę na treningi. Zapraszamy do lektury!

Przestrzeń

Pojemność jest kluczową sprawą i podstawową cechą podczas wybierania odpowiedniej torby. Za często pokutuje myślenie, że “im większa, tym lepsza”, kończące się taskaniem bezkształtnej masy pełnej przepoconych ubrań. Idealna torba powinna pomieścić butelkę z wodą, buty na zmianę, jedną parę ubrań przeznaczoną na trening, a także dodatkową przestrzeń na ewentualne odżywki. Tak zapakowana nie powinna mieć ani za wiele, ani za mało wolnej przestrzeni.

Istnieje jeszcze jedna, bardzo istotna rzecz, którą należy brać pod uwagę rozważając dobór odpowiedniego rozmiaru. Nasza torba powinna mieścić się w zazwyczaj niewielkich szafkach, które oferują różnego rodzaju kluby sportowe. Bardzo częstym zaskoczeniem jest fakt, że idealnie wyglądający na szafce, nowiutki nabytek pozostaje w domu, gdyż kompletnie nie pasuje do rozmiarów szafki naszego miejsca ćwiczeń.

Funkcjonalność

Rozglądając się za nową torbą sportową miej zawsze na uwadze, że zwrócenie uwagi na jej późniejsze praktyczne wykorzystanie nie tylko w ramach jej bazowej funkcji. Odrębne przegrody, zamiast jednej wielkiej na wzór “worka Mikołaja”, gdzie pakujesz dosłownie wszystko… Taki banał często spędza wielu fanom sportu sen z powiek. Z pewnością z czasem docenisz możliwość oddzielenia brudnej i niezbyt świeżej bielizny z treningu od czystego podkoszulka przeznaczonego na spotkanie z dziewczyną, które ma odbyć się zaraz po Twoich ćwiczeniach – dlatego – pamiętaj o tym!

Istotną rolę odgrywają tu także różnego rodzaju poręczne przegródki, które pozwalają zapanować nad chaosem wrzucania wszystkiego w jedno miejsce i pozwalające na szybsze odnalezienie wszelkich niezbędnych rzeczy w krytycznych sytuacjach.

Materiał

Nylon i bawełna brylują, jeśli poszukujesz stosunkowo niedrogiej, aczkolwiek dość wytrzymałej torby na treningi. Rozważyć tu można również najczęściej bardzo eleganckie modele skórzane. W ich przypadku pojawia się jednak jeden, zasadniczy problem. Wraz z upływem czasu zaczynają przesiąkać one różnego rodzaju nieprzyjemnymi zapachami, które niekoniecznie muszą przypaść nam do gustu.

Wspomniane na początku materiały królują na półkach jeszcze z innych względów. Poza ich trwałością, można również cyklicznie wrzucać je do pralki, nie obawiając się o ich uszkodzenie, dzięki temu znacznie dłużej zachowują świeżość. Modele nylonowe i bawełniane posiadają także niezwykle szeroką paletę barw oraz wzorów do wyboru, dzięki czemu każdy będzie w stanie dobrać sobie coś odpowiedniego do jego preferencji.

Jeśli z jakiegoś względu upierasz się jednak przy wyborze torby skórzanej – może warto rozważyć w takim przypadku jedynie skórzane dodatki, bądź pasek?

torba

Największy wybór toreb sportowych!
Kliknij i sprawdź najniższe ceny!

O wszystko trzeba dbać

Wiemy, że może brzmieć to dziwnie, zapewne będzie to też ostatnia rzecz, która przyjdzie Ci do głowy po długim, wyczerpującym treningu – musisz jednak zadbać odpowiednio o swoją torbę. Zwłaszcza jeśli ma ona wiernie służyć Ci przez długie lata. Pamiętaj o tych złotych radach:

  •  Jak najszybciej wyjmuj przepocone rzeczy ze swojej torby. Wilgoć szkodzi zarówno materiałowi ubrań, z których są zrobione, jak i Twojej torbie, którą wykorzystujesz do ich transportowania.
  • Rozważ zakup specjalnej, dodatkowej gąbki zapachowej. Takie gąbki wykonane są zazwyczaj ze skały wulkanicznej. Należy wrzucić ją do wnętrza torby aby pomogła w absorbowaniu zarówno nadmiaru wilgoci, jak i nieprzyjemnych zapachów.
  •  W zależności od stopnia użytkowania, staraj się prać swoją torbę przynajmniej raz w miesiącu.1

Jak widać – wybór solidnej, a zarazem pasującej do Twojego charakteru torby wcale nie jest takim prostym zadaniem! Choć z pozoru takim może się wydawać. Mamy nadzieję, że poniższe wskazówki pomogą Ci dobrać idealny dla Ciebie model!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.