Jak wybrać w pełni bezpieczne tabletki na odchudzanie?

Moda na odchudzanie nie gaśnie, zwłaszcza wśród młodych dziewczyn, chcących za wszelką cenę prezentować się nad wyraz atrakcyjnie i niebanalnie. Wybór tabletek na odchudzanie będących zarazem suplementami diety jest bardzo duży, dlatego właściwe preparaty, bezpieczne dla naszego zdrowia należy wybierać po dokładnym przemyśleniu i najlepiej w porozumieniu z osobistym lekarzem, znającym temat odchudzania od przysłowiowej podszewki. Dziewczyny, wybierając swoje pierwsze tabletki na odchudzanie, nie zawsze skonsultowane z lekarzem, nie zastanawiają się głębiej, co tak naprawdę znajduje się w opakowaniu. Ważne, by wiedzieć, co się kupuje, na rynku znajduje się wiele niebezpiecznych substancji chemicznych, także w środkach na odchudzanie. Przyjmowane w nieprzemyślany sposób mogą stać się przyczyną różnych chorób układu pokarmowego. Zniszczone jelita, żołądek, czy nawet nerki i to w młodym wieku – są ogromnym obciążeniem. Dlatego warto robić wszystko, by uzyskać pewność, że preparaty oraz suplementy diety są dla nas w pełni korzystne i nie wywołają skutków ubocznych, które trzeba będzie leczyć latami.

Skład bezpiecznych tabletek na odchudzanie

Skład współcześnie produkowanych tabletek na odchudzanie. W zależności od wybieranego preparatu, może być różny. My podajemy najczęściej powtarzający się skład surowcowy:

 •  łupina babki jajowatej – znajduje się w niej błonnik pokarmowy, ma postać charakterystycznych włókien, cecha charakterystyczna to pęcznienie po przedostaniu się do przewodu pokarmowego, dzięki niej jedzenie po przetrawieniu szybko przechodzi przez jelita, dając poczucie pełnego brzucha
 • insulina – pochodzi z cykorii, wspomaga pracę jelit, odpowiada za kontrolowanie wagi w czasie stosowanej diety
 • pierwiastki typu jod, mangan, miedź i żelazo – dają wsparcie wszystkim procesom metabolicznym i przemianie energii
 • chrom – utrzymuje dopuszczony poziom cukrów we krwi
 • melanowiec – niszczy nagromadzoną tkankę tłuszczu
 •  glukomannan – przy stosowaniu diety o niskim składzie kalorycznym wspiera utratę zbędnych kilogramów

Rozsądne dawkowanie tabletek odchudzających i preparatów w formie sproszkowanej

Jeśli wydana zostanie ekspertyza pozytywna na temat wybranych przez nas tabletek odchudzających, większość preparatów tego typu, na bazie ziołowej, a nie chemicznej można przyswajać po ukończeniu dwunastego roku życia.

 • Spożywamy od dwóch do trzech tabletek dziennie, jeśli zamiast tabletek decydujemy się na proszek – poleca się przyjmować preparaty trzy razy dziennie po 2 łyżeczki. Tabletki, jak i proszek popija się odrobiną płynu. Może być to herbata, woda, albo sok. Wszystko przyjmuje się przed posiłkami, a nie po nich, jak mają zwyczaj myśleć niektórzy zaczynający dopiero swoje przygody z odchudzaniem. Po przełknięciu tabletki lub proszku dobrze jest popić jeszcze dodatkową partię płynu.
 • Najbardziej pozytywny wpływ preparatów na odchudzanie odczujemy, gdy spożyjemy około trzech gramów glukomannanu każdego dnia. Trzy dawki po jednym gramie. Do tego dołączyć trzeba do dwóch szklanek płynu. Jeśli jesteście wegetarianami lub veganami, bez obawy. Możecie również stosować tego typu preparaty.

Obchodzimy się bezpiecznie!

Tabletki na odchudzanie oraz preparaty w formie proszków trzeba przyjmować z rozwagą i bez nadmiernego eksploatowania. Osoby dopiero poznające temat odchudzania, a do tego niepełnoletnie, powinny być kontrolowane przez dorosłych – dla ich własnego bezpieczeństwa. Młodzież w wieku nastoletnim często jest nadgorliwa i nie zawsze przyjmuje do siebie racjonalne argumenty starszych. Osoba po raz pierwszy sięgająca po tabletki odchudzające, powinna pamiętać o tym, że:

 • Wskazana dzienna porcja jest stała i nie można jej zmieniać!
 •  Aby zadowalający stan zdrowia został utrzymany, nie wystarczą jedynie suplementy diety. Trzeba korzystać ze zróżnicowanego programu odżywiania i prowadzić zdrowy tryb życia, uprawiać sporty, po prostu żyć dynamicznie!
 • Tabletki odchudzające jako suplement diety nigdy w pełni samej diety nie zastąpią. Są jedynie jej dyskretnym wsparciem!
 • Wszelkie preparaty na odchudzanie przechowujemy w temperaturze pokojowej, z daleka od światła oraz warunków wilgotnych. Do suplementów nie mogą mieć dostępu małe dzieci.

Zaprogramuj się na sukces!

Tabletki na odchudzanie, o ile zostały wybrane w sposób racjonalny i rozsądny, mogą stać się sprawdzonym rozwiązaniem na pozbycie się licznych kompleksów dotyczących wagi. Każda młoda dziewczyna chce cieszyć się talią osy oraz smukłymi udami i płaskim podbrzuszem. Same tabletki wszystkiego nie załatwią. Najkorzystniej działają przy wsparciu wysiłku fizycznego. Korzystając z suplementów diety w każdej postaci, warto się nastawić na:

 • codzienne bieganie (nie muszą być to dalekie dystanse, czasem już bardziej intensywny, szybki spacer zdziałać może wiele)
 • wizyty na basenie (pływanie pomaga zgubić naprawdę wiele kalorii)
 • ćwiczenie sportów walki (nie tylko tracimy zbędne kilogramy, ale także uczymy się bronić)
 • zajęcia z aerobiku (treningi przy energetycznej muzyce potrafią wycisnąć siódme poty i dodać energii do działania)

Większość opakowań tabletek na odchudzanie, sprzedawanych w aptekach, posiada do kilkudziesięciu sztuk w opakowaniach. Przy racjonalnym odchudzaniu jedno opakowanie powinno wystarczyć na miesiąc.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.