Jak zacząć dietę i jak na niej wytrwać?

Walka z nadwaga nie należy do łatwych. Dążenie do wymarzonej sylwetki najczęściej okupowane jest mnóstwem wyrzeczeń. Ćwiczenia czy poranne bieganie nie napawają nas takim strachem jak słowo „dieta”. Od razu staje nam przed oczami widok nas samych żyjących o chlebie i wodzie. Czy tak musi być? Jak zaplanować odchudzanie? Jak powinna wyglądać dobra dieta? Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się wszystkiego!

Organizacja to podstawa

Każde odchudzanie bezsprzecznie wymaga dobrej organizacji. Musimy przecież nie tylko dokładnie przeanalizować (a następnie zmienić) nasze nawyki żywieniowe, ale też uwzględnić wiele kwestii powiązanych z samym przebiegiem naszej diety (na przykład wygospodarować czas na zakupy). Dlaczego organizacja jest taka ważna? Dobrze zaplanowana dieta to gwarantowany sukces!

Zmiana nawyków żywieniowych

Dobrze zaplanowane odchudzanie nie może być (i nie będzie) dla nas nieprzyjemnym obowiązkiem. Trzeba po prostu zdać sobie z tego sprawę. Dlatego też w diecie należy położyć nacisk przede wszystkim na zmianę naszych dotychczasowych nawyków żywieniowych. To przełoży się zarówno na poprawę stanu zdrowia jak i pozwoli nam pozbyć się zbędnych kilogramów. Odpowiednią dietą możemy oczyścić organizm z zalegających w nas toksyn, wspomóc budowę mięśni czy walczyć z nadwaga… lub to wszystko naraz!

Zdrowe, racjonalne żywienie, dzięki systematyczności i zmianie nawyków stanie się Twoim stylem życia już na zawsze. Pamiętaj, że najtrudniejsze są początki. Jeśli dobrze rozpoczniesz, nawet nie poczujesz, że jesteś na diecie!

Jak zacząć odchudzanie?

Najpierw musisz wybrać dietę. Ostatnio największa popularnością cieszy się dieta OXY. Niezależnie jednak od tego jaka dietę wybierzesz musisz racjonalnie zaplanować jej przebieg. Najważniejsze, żeby organizować czas tak aby uwzględnione były:

  • Zakupy;
  • Przygotowywanie posiłków;
  • Pory spożywania gotowych dań (to jest absolutnie najważniejsze- posiłki powinny być spożywane co 2-3 godziny).

Bez Twojej odpowiedniej organizacji, niestety, żadna dieta nie utrzyma się zbyt długo.

Cel diety

Kiedy wybierzesz już dietę i zaplanujesz czas na zakupy czy gotowanie został jeszcze jeden element przygotowawczy. Musisz wyznaczyć sobie cel do którego będziesz dążyć. Przede wszystkim musi być to cel realny. Nie możesz oczekiwać, że po tygodniu diety zrzucisz 20 kilogramów. Nie stanie się to też w miesiąc. Aby odchudzanie nie miało efektu jo-jo musisz chudnąć racjonalnie, z głową i tak naprawdę, dieta nie kończy się. Chodzi o zmianę stylu życia! Dzięki odpowiedniemu żywieniu będziesz cieszyć się wspaniałą sylwetką oraz lepszym stanem zdrowia.

dieta

Największy wybór tabletek na odchudzanie
Kliknij i sprawdź najniższe ceny!

Kilka praktycznych porad na początek diety

Dieta wybrana, cel jasno określony, zakupy zrobione- jednym słowem pełna gotowość. Teraz chcemy przedstawić kilka przydatnych rad, zwłaszcza na początku diety. Dzięki takiemu kompendium wiedzy świetnie zaplanujesz swoje odchudzanie. Przede wszystkim dieta powinna składać się z pięciu zbalansowanych posiłków spożywanych o regularnych porach. Musisz dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych mu witamin oraz składników mineralnych, budulca mięśniom i tak dalej. Pamiętaj, że tłuszcze też są potrzebne!

Wizualizacja celu

Warto też zapisać swój cel, a karteczkę powiesić w widocznym miejscu. Świadomość oraz wizualizacja celu na każdym kroku dodatkowo Cie zmotywuje. Będziesz wiedzieć do czego dążysz, i że wszystkie potrzebne środki do realizacji celu masz w swoich rękach.

Metoda małych kroczków

Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano. Nie przytyłaś/-łeś wczoraj i nie schudniesz jutro. Metoda małych kroczków jest tu jak najbardziej wskazana. Na przykład raz w tygodniu wykonuj pomiary- waż się i zmierz obwody a rezultaty zapisuj. Jeśli będziesz widzieć efekty swojej pracy i wyrzeczeń nabierz ech ochoty i sił do dalszej walki.

Oszczędność czasu

Zaplanuj zrobienie zakupów, tak aby nie powstała wspaniała wymówka, że zjesz cokolwiek a najlepiej fast food bo nie ma zrobionych zakupów. Postaraj się robić zakupy przynajmniej na następny dzień, a najlepiej na cały tydzień z góry. Pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo czasu.

Kolejnym trikiem na zaoszczędzenie czasu jest wykonanie dodatkowych porcji danego posiłku. Możesz zapakować je w pudełka i już jest gotowy obiad na kolejny dzień lub świetny lunch box do pracy. Oszczędzasz czas i pieniądze a w bonusie otrzymujesz rewelacyjną figurę. Nie ma lepszej opcji , prawda?

Budzik Twoim przyjacielem

Aby nie przeoczyć godzin posiłków możesz użyć budzika w telefonie. Ustaw przypomnienie co 2-3 godziny, zależnie jak chcesz spożywać posiłki. Śniadanie jest pierwszym i najważniejszym posiłkiem dnia. Powinno zostać skonsumowane w ciągu godziny od momentu przebudzenia. Kolacja kończąca nasz dzień należy spożyć na trzy godziny przed snem.

 

Odchudzanie wcale nie powinno być dla nas czasem wielkich wyrzeczeń czy strasznych męczarni na diecie. Utracie zbędnych kilogramów powinna towarzyszyć energia, radość oraz motywacja. Aby tak właśnie było, odchudzanie należy jak najlepiej rozplanować. Pamiętaj- dieta to nie jednorazowa przygoda a kompleksowa zmiana złych nawyków jedzeniowych. Twój organizm będzie Ci za to wdzięczny, a Ty będziesz Cieszyc się piękną, smukłą sylwetką i lepszym zdrowiem.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.