Czym jest booster testosteronu i jakie jest jego przeznaczenie?

Mężczyźni uprawiający czynnie sport, narażeni są na naturalną utratę testosteronu na skutek intensywnego i nieprzerwanego wysiłku fizycznego. Wielu Panów w momencie zauważenia, że coś jest nie tak, popada w depresję oraz obniżony nastrój. A wcale nie musi tak być1 Dla wzmocnienia walorów męskości wymyślono booster testosteronu. Poleca się go wszystkim, którzy czynnie uprawiają sport, a przy tym mają problem z wyrównaniem naturalnego poziomu testosteronu. Booster testosteronu niektórzy mylą z dopingiem, a to dwie zupełnie osobne sprawy. To również nie to samo, co wstrzykiwanie testosteronu do organizmu drogą strzykawki. Boostery testosteronu w formie preparatów sprzedawane są na całym świecie i jak najbardziej jest to zgodne z prawami sportu. Jeden booster testosteronu może się różnić składem od drugiego. Ich wybór na rynku preparatów dla sportowców jest bardzo duży. Poleca się stosować odmienny booster początkującemu sportowcowi i odmienny zaawansowanemu. Boostery łączyć można z kreatyną oraz innymi suplementami przeznaczonymi dla sportowców.

Testosteron – dla mężczyzny rzecz święta

Ma on ogromny wpływ na życie każdego faceta. Dzięki odpowiedniemu poziomowi testosteronu szybko redukuje się tkanka tłuszczowa i zbudowana zostaje masa mięśniowa. Jeśli mężczyzna szybko tyje i staje się „brzuchaty”, oznaczać to może między innymi niskie stężenie testosteronu w organizmie. Dlatego wszystkim Panom, przed rozpoczęciem ćwiczeń mających zbudować masę mięśniową poleca się gruntowne przebadanie poziomu testosteronu. Wysoki wskaźnik gwarantuje szybkie efekty w treningach oraz niezachwiane zdrowie. Wpływ na spadek testosteronu w męskim organizmie ma wiele czynników:

 • warunki panujące w środowisku życia
 • typ diety
 • ciągły stres
 • wiek

Mało, ciągle mało…

Z niskim poziomem testosteronu trudno o spektakularne efekty pracy na siłowni. Przy spadku testosteronu pojawiać się będą także problemy z libido, co dla dotkniętych tą przypadłością bywa prawdziwym dramatem. Problemy są zresztą bardziej rozbudowane, niż się wydaje:

 • brak erekcji
 • bezsenność
 • trudność w koncentracji
 • zaniki pamięci
 • niska energia
 • wahania nastroju

Do wymienionych objawów niskiego poziomu testosteronu dochodzą jeszcze choroby natury fizycznej, o których nie można zapominać. Cały układ kostny ulega osłabieniu, pojawia się ginekomastia, a nawet bezpłodność. Zdarzyć się może, że nawet po wielogodzinnym śnie mężczyzna z problemami braku hormonu nie będzie miał ochoty do podjęcia jakiegokolwiek działania. Jeśli zauważycie u siebie wszystkie te objawy – powinniście dokładnie się przebadać i pomyśleć o zastosowaniu boostera testosteronu.

Booster testosteronu naprawdę pomaga

To, na jakim poziomie odczujemy działanie boostera na naszym organizmie, zależy od naszego dotychczasowego poziomu testosteronu. Wszystko odbędzie się w sposób naturalny i w pełni bezpieczny dla męskiego organizmu. Poziom hormonu zostanie podniesiony do górnych granic, bez nadmiernego przekraczania jakichkolwiek norm. Specjaliści oraz lekarze sportowi stanowczo zabraniają stosować boostery testosteronu osobom, które nie ukończyły jeszcze 30 lat. Nauka stwierdziła, że do tego wieku młodzi mężczyźni mają jeszcze duże pokłady testosteronu na wysokim poziomie. Przed trzydziestką układ hormonów jest jeszcze w stanie wielkiej burzy, dlatego nie można go zbytnio obciążać preparatami na poprawę funkcji. Booster testosteronu może stać się towarzyszem codzienności tylko wtedy, gdy po dokładnych badaniach otrzymamy na niego zgodę lekarza.

Znane boostery testosteronu, czyli co jest najlepsze?

Na rynku boosterów testosteronu jest ogromny wybór. Możemy kupić je w każdym profesjonalnym sklepie sportowym z odżywkami i suplementami, w niektórych aptekach, a także w sklepach internetowych. Najpopularniejsze są boostery testosteronu na bazie naturalnych składników, zawierające ziołowe ekstrakty. Super pobudzenie dają także odżywki witaminowe oraz mineralne. Znajdziemy w nich cynk, magnez i komplet witamin z grupy B. To właśnie dzięki tym składnikom testosteron zostaje szybko wchłonięty przez organizm. Stosunkowo nowym rozwiązaniem, jeśli chodzi o skład booterów testosteronu, jest DAA. Jest to rodzaj kwasu d – asparaginowego, odpowiedzialnego za kontrolę hormonów płci. Zakres jego działania jest rozbudowany. Podnosi poziom anabolicznego hormonu męskości, ale ma także inne zalety.

Szeroki wybór boosterów testosteronu
Kliknij i sprawdź ceny!

DAA zbawienny dla sportowca

Kwas d – asparaginowy ma ważny wkład w dostarczanie testosteronu:

 • rozwija i regeneruje tkankę mięśniową
 • zwiększa libido
 • zwielokrotnia objętość nasienia
 • zwiększa energię

Jakie boostery testosteronu kupować?

Najlepszymi rozwiązaniami boosterów testosteronu są te ziołowe. W pierwszej kolejności poleca się stosować między innymi:

 • buzdykankę naziemną
 • palmę sabałową
 • kozieradkę
 • pokrzywę zwyczajną

Na każdym opakowaniu boosteru testosteronu znajdziemy instrukcję codziennego dawkowania. Trzeba się ściśle trzymać zaleceń dostępnych na ulotkach i etykietach. Boostery sprzedawane są najczęściej w formie małych tabletek w białych, charakterystycznych pojemniczkach z tworzywa sztucznego, przypominających nieco ampułki z witaminą C lub multiwitaminą. W jednym opakowaniu z boosterem testosteronu mieści się zazwyczaj od 30 do 60 maleńkich tabletek. Jeśli nie mamy pewności, co do częstotliwości stosowania specyfików – warto dawkowanie przedyskutować z osobistym lekarzem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.