Pokemon Go – nowy i rewolucyjny sposób ćwiczeń.

                Straciłeś motywację do biegania? Masz dość wstawania rano i biegania bez celu? Nie możesz odnaleźć w sobie sił na przebiegnięcie kolejnego kilometra? Rok 2016, dzięki firmie Niantic, został zadedykowany odświeżonej już wersji znanej bajki „Pokemon”. Gracz wciela się w jednego z trenerów Pokemon i razem z innymi użytkownikami zbiera jak największą ilość małych stworków, by konkurować o miano najlepszego trenera w Polsce.

Pokemon Go a sport

                Gra grą, ale jak to się ma do biegania i sportu? Otóż po zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji, nasza postać pojawia się na mapie, wśród ulic, domów i wielkiej ilości niebieskich punktów – tak zwanych – pokestopów. Reszta, jest już prosta – im więcej pokestopów złapiesz, tym lepiej dla Ciebie. Pokemon Go pozwala połączyć przyjemność biegania z możliwością nagradzania się za każdy postęp.

Pamiętaj!

                Jest wiele możliwości, jak połączyć grę z telefonu komórkowego i sport. Wszystko zależy od tężyzny i wytrzymałości biegacza, a zarazem trenera Pokemon. Zanim przejdziemy do konkretnych ćwiczeń, zacznijmy od podstaw i kilku ważnych zasad:

  1. Po pierwsze rozgrzewka! Nigdy nie biegaj bez dobrego przygotowania. Sportowcy, po latach treningów, sami wypracowują dla siebie najlepszą rozgrzewkę, która idealnie pobudzi ich ciała. Jednym ze sposobów rozgrzewki dynamicznej są wymachy – wyprostowaną nogą w przód i tył, na boki, wykroki i stawanie na palcach;
  2. Warto zaopatrzyć się w krokomierz lub inne urządzenie badające nasz puls, przebiegnięty dystans i mierzące czas ćwiczeń;
  3. Posiłek przed biegiem jest niezwykle ważny. Nie powinno się objadać i biegać z pełnym brzuchem, jak i na czczo. Ostatni posiłek powinien zostać spożyty dwie godziny przed ćwiczeniami, a przed samym biegiem, możemy sobie pozwolić na banana lub kostkę cukru. W ten sposób unikniemy hipoglikemii, (czyli spadku poziomu cukru we krwi) i ewentualnego osłabnięcia. Nieprzytomny trener pokemon nie będzie nam przydatny.
  4. Nie można zapomnieć o ciągłym nawadnianiu organizmu. Jest wiele sposobów na trzymanie przy sobie butelki wody – w ręce, w plecaku, w pasie biodrowym z bidonem. Odwodnienie w upały może mieć katastrofalny skutek, dlatego nawadnianie ciała jest niezbędne.
  5. Uśmiechnij się! Zaraz zostaniesz mistrzem Pokemon, a do tego zrzucisz parę kilo i poprawisz swoja kondycję!

krokomierz

Krokomierze- największy wybór!
Kliknij i sprawdź najniższe ceny!

Jak wybrać trasę?

W Pokemon Go, pokestopy i pokemony pojawiają się zwykle w mocno zabudowanych terenach – to wymusza na nas obranie trasy, która będzie przebiegała przez miasto. Nie warto biegać z tą aplikacją w mniej zabudowanych miejscach – aplikacja nie oferuje tam niczego ciekawego.

Jest parę sposobów na wybranie trasy:

  1. Z jednego końca miasta, na drugi (lub też krótsze warianty, w zależności od naszych predyspozycji). Pozwoli nam to zdobyć wiele Pokestopów jak i Pokemonów.
  2. Pętla – Pokestopy odnawiają się co 3 minuty, więc bieg wokół tego samego terenu (np. O dystansie 2 kilometrów) może przynieść nam wiele sukcesów.
  3. Stop! Pokestop– czyli po znalezieniu dwóch pokestopów w odpowiedniej dla nas odległości, możemy zaliczać oba punkty na przemian.

Przy wybieraniu trasy warto też spojrzeć na jej atrakcyjność. Nasze oczy lubią patrzeć na ładne i nowe rzeczy, a po setnym razie mijania tego samego budynku, masz ochotę rzewnie zapłakać. Przypominamy o bezpieczeństwie, by nie siedzieć nosem w telefonie i unikać niebezpiecznych miejsc.

                Wariantem dla bardziej ambitnych, silniejszych czy też bardziej wysportowanych użytkowników są ćwiczenia podczas biegu. Aby zdobyć Pokestop lub złapać pokemona, trzeba się niestety zatrzymać. Ale nic straconego! Za każdy pokestop możesz zrobić 5 przysiadów, za każdego pokemona 5 pompek. Ćwiczenie możesz dopasować do swoich możliwości i tężyzny.

Bieg, chód czy może rower?

                Oczywiście znajdą się ludzie, którzy chętnie wypróbują ten zestaw ćwiczeń, znajdą się tacy, którzy jednak wolą rower. Na szczęście, aplikacja Pokemon Go blokuje tylko używanie jej w samochodach, więc użycie roweru, zamiast nóg, jest całkiem zrozumiałe. Obserwujcie tylko bacznie otoczenie, gdyż rowerzysta z oczami w telefonie, to prawdopodobnie, uszkodzony rowerzysta. Do roweru warto zakupić specjalny uchwyt na telefon, który pozwoli nam trzymać obie ręce na kierownicy, a zarazem bezpiecznie być częścią ruchu drogowego.

                Mamy szczerą nadzieję, że ten artykuł pomoże komuś odnaleźć w sobie motywację na trening, ducha młodzieńczych lat, lub po prostu chęć zostania najlepszym trenerem Pokemon. Pamiętajcie o dobrej rozgrzewce, odpowiednim posiłku, stałym nawadnianiu oraz unikajcie niebezpiecznych miejsc i obserwujcie teren poza telefonem, a ćwiczenia przyniosą odpowiedni efekt i złapiesz wszystkie pokemony pierwszej generacji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.