Tribulus terrestris – naturalny środek na masę

Tribulus terrestris to naturalnego pochodzenia środek, który co raz częściej można spotkać w odżywkach dla sportowców. Roślina ta po polsku nazywana buzdygankiem naziemnym jest rośliną ciepłolubną i od wieków znaną w medycynie starożytnych Indii oraz Chin. Obecnie trwają liczne badania oraz próby dowiedzenia jej pozytywnego wpływu, jednak ta część, która została już przeprowadzona potwierdza jego cudowne właściwości. Czemu warto się przyjrzeć roślinie tribulus terresrtis będąc sportowcem? Wszystko dlatego, że można ją nazwać naturalnym środkiem dopingującym, co to znaczy i czy warto stosować tribulus terrestris dowiesz się czytając dalej!

Działanie tribulus terrestris

Najważniejszym działaniem dla sportowca tej rośliny jest jej działanie anaboliczne, czyli przyspieszanie wzrostu masy mięśniowej. Wspieranie produkcji testosteronu w organizmie, dzięki czemu mamy więcej siły i woli walki do ćwiczeń. Co więcej jest zaliczany do silnych afrodyzjaków, a nawet przy jego użyciu można leczyć bezpłodność oraz spadek libido. Ma działanie pobudzające oraz obniżające zmęczenie. Oprócz poprawy wyglądu mięśni działa ogólnie na poprawę męskiego wyglądu, zwłaszcza klatki piersiowej, ponieważ wykorzystywany jest w leczeniu ginekomastii nawet odżywki białkowe wzbogacane nią będą skutecznie zapobiegać tej chorobie.

Ciekawe! Poziom libido

Tribulus terrestris zaliczany jest do silnych afrodyzjaków, dzięki którym leczy się bezpłodność oraz problemy z potencją. To naturalna, ziołowa viagra!

Dlaczego warto stosować tribulus terrestris przy treningach

Tribulus terrestris ma działanie wspomagające procesy anaboliczne w naszym organizmie oraz wspiera pracę organów wytwarzających testosteron dzięki czemu wydaje się być idealnym środkiem do suplementacji dla sportowców! Nie tylko będzie wspomagać rozrost mięśni, a w połączeniu z odpowiednimi odżywkami białkowymi da niesamowite efekty. Wszystko jest kwestią regularnego stosowania. Dzięki „podbiciu” testosteronu doda siły i chęci do walki, a przy tym jest idealnym środkiem przeciwdziałającym łysieniu i impotencji!

Na masę czy rzeźbę – kiedy stosować

Stosowanie tribulus terrestris zaleca się przy budowaniu mięśniowej a nawet dla kulturystów ze względu na poprawę bilansu azotowego oraz również pobudzania organizmu do procesów anabolicznych. Z pewnością delikatna suplementacja nie zaszkodzi nawet kiedy dążymy do redukcji, znacznie bardziej przyda się też przy ćwiczeniach na rzeźbie, jednak zdecydowanie polecana jest na ćwiczenia na tak zwaną masę. Przy tego typu treningu oprócz suplementacji tribulus terrestris przyda się również odpowiednio dobrany trening, najlepiej trening HST, który skierowany jest stricte do osób pragnących wyrobić duże mięśnie.

Zdrowy i legalny środek dopingujący – tribulus terrestris

Środki dopingujące oraz tribulus terrestris mają podobne działanie, środku dostarczają z zewnątrz testosteron sprawiając że jest go więcej w organizmie oraz „oduczając” go produkcji tego hormonu. Roślina ta z kolei poprawia i wzmaga produkcję testosteronu, dzięki czemu organizm będzie go stale produkował, a w okresie suplementacji będzie produkować go więcej. Wniosek z tego jest prosty, lepiej suplementować testosteron za pomocą środków ziołowych jak tribulus terrestris dzięki czemu nie wystawimy organizmu na szkodliwe działanie, a co więcej obędzie się bez nieprzyjemnych skutków ubocznych jak impotencja czy łysienie androgeniczne.

Hi-Tec Tribulus Terrestris 60 kaps

Kliknij i sprawdź ceny!

Pamiętaj! Pilnuj spożywanych ilości

Pamiętaj, aby pilnować ile gram dziennie wyciągu z tej rośliny spożywasz, ponieważ znaczne przedawkowanie może być niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Jeżeli źle się czujesz jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem!

Dawkowanie tribulus terrestris

Dawkowanie w przypadku suplementacji w diecie sportowca jest tak naprawdę bardzo niewielkie, wystarczy od 2 do 3 gramów dziennie, aby zauważyć poprawę oraz efekty. Zaleca się, aby nie przekraczać dziennej dawki, ponieważ może być ona szkodliwa dla organizmu. Lekkie przedawkowanie może objawić się nudnościami czy bólami żołądka, a znaczne przedawkowanie może być niebezpieczne dla życia. Jednak w środkach medycznych i lekach na serce dawka ta sięga 6gram i jest wciąż bezpieczna dla zdrowia. Zaleca się nie przekraczania 10 gram dziennie.

Przeciwwskazania do stosowania tribulus terrestris

Nie odnotowano przypadków, w których działanie tribulus terrestris byłoby znacznie niebezpieczne dla zdrowia oprócz przypadków skrajnego przedawkowania suplementu. Nie ma on również substancji alergizujących, dzięki czemu właściwie każdy może go stosować. Mimo to zalecane jest sprawdzenie własnej tolerancji, poprzez spożycie jednej dawki i obserwacje organizmu. Jeżeli czujemy się dobrze możemy śmiało stosować tribulus terrestris nie tylko jako suplement dla sportowców!

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.