Aranżacja siłowni hotelowej krok po kroku

 Strefa odnowy biologicznej to bardzo ważne miejsce w każdym hotelu 4- i 5-gwiazdkowym. Według standardów powinny się tam znaleźć co najmniej dwie atrakcje spośród basenu, solarium, sauny, gabinetu masażu i siłowni. Ze względu na dużą popularność tej ostatniej, warto dokładnie przemyśleć jej projekt.

Siłownia hotelowa – tylko dla gości?

Wiele osób zastanawia się nad sensem powstawania stref fitness i odnowy biologicznej w siłowniach. Okazuje się jednak, że wraz z modą na zdrowy i sportowy styl życia miejsca te stają się coraz chętniej uczęszczane. Czy korzystają z nich wyłącznie goście hotelowi znużeni po całym dniu spotkań biznesowych lub turyści szukający odskoczni po zwiedzaniu okolicy? Niekoniecznie. Wiele zależy od lokalizacji hotelu. Aranżując kompleks w środku metropolii warto zawczasu wziąć pod uwagę to, że z siłowni chętnie skorzystają okoliczni mieszkańcy. Wówczas z większą starannością należałoby wziąć pod uwagę wyposażenie siłowni hotelowej, które narażone będzie na znacznie częstszą i intensywniejszą eksploatację.

Jak dobrać wyposażenie siłowni?

Wybór konkretnych urządzeń i usług oraz aranżacja sal ćwiczeń powinny być podyktowane potrzebami klientów oraz natężeniem ruchu generowanym przez nich. Z pewnością chętnie uczęszczane są w szczególności strefy wolnych ciężarów oraz urządzenia cardio, na których każdy może ćwiczyć we własnym tempie i z samodzielnie dobranym obciążeniem. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na jakość poszczególnych elementów oraz ich przeznaczenie. Wyposażenie siłowni hotelowej diametralnie różni się od sprzętu do ćwiczeń domowych, między innymi dlatego, że musi w nienaruszonym stanie oraz w komfortowy sposób służyć bardzo wielu osobom. Dlatego wybierając wyposażenie siłowni należy sięgnąć po elementy przeznaczone do użytku komercyjnego, o odpowiednich parametrach i zastosowanych technologiach. Odpowiednio zaaranżowana siłownia może przyczynić się do umocnienia reputacji hotelu oraz zachęcenia gości do pierwszych lub kolejnych odwiedzin. Coraz więcej kompleksów decyduje się na zajęcia grupowe, a nawet te pod okiem trenera personalnego. Na popularności zyskują też różnorodne akcesoria do siłowni, w postaci worków bokserskich, taśm czy kettlebelli. W wielu kompleksach spotkamy się z całościowo zaaranżowanymi strefami crossfitu.

O czym warto pamiętać?

Hotelowe strefy fitness – choć tworzone są z myślą o wysiłku fizycznym – powinny zapewniać odwiedzającym komfort i odprężenie. Istotne jest więc nie tylko wyposażenie siłowni, ale także odpowiednie rozplanowanie przestrzeni, przemyślana kolorystyka oraz odpowiednia temperatura. W naturalny sposób goście chętniej wybiorą przestrzeń zaaranżowaną w ciekawy sposób, nawiązujący designem do całości kompleksu. Ciekawe akcesoria do siłowni oraz bliskość sauny i gabinetu masażu powinny jedynie wzmocnić to przekonanie. Tak zaprojektowana strefa odnowy biologicznej stanowić będzie wizytówkę hotelu, która z pewnością zainteresuje niejednego gościa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.