Czy warto inwestować w treningi z trenerem personalnym?

Chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej z konkretnych partii ciała? A może Twoim celem jest ogólna poprawa kondycji fizycznej? Nie wiesz, jak się za to zabrać? Trening personalny będzie najlepszym rozwiązaniem Twoich problemów.

Czym jest trening personalny?

Niegdyś trening personalny kojarzył się tylko z ekskluzywną usługą dedykowaną największym gwiazdom i celebrytom. Dziś zyskuje coraz większą popularność w znacznie szerszym gronie.

Indywidualne ćwiczenia fizyczne, wykonywane pod czujnym okiem trenera personalnego, coraz częściej są wybierane przez osoby, których celem jest uzyskanie pięknej i wysportowanej sylwetki. Przewagą treningu personalnego nad treningiem grupowym jest jego znacznie lepsza efektywność. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie ćwiczenia są dobierane indywidualnie do potrzeb klienta i dopasowywane do jego możliwości fizycznych. Dzięki temu, że trener personalny skupia całą swoją uwagę na jednej osobie, ćwiczenia przynoszą znacznie szybsze i o wiele bardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Każdy trening personalny jest ukierunkowany na konkretne potrzeby ćwiczącego. Inny rodzaj aktywności będą wykonywały kobiety w ciąży, jeszcze inny – osoby z nadwagą, a już zupełnie odmienny będzie trening dla osób, które chcą wymodelować konkretną partię ciała. Warto wiedzieć, że z trenerem personalnym możesz umówić się zarówno na siłowni, jak i w domu. Możliwości jest naprawdę sporo – w zależności od swoich potrzeb, możesz zdecydować się na sam trening siłowy, jak i klasyczne ćwiczenia interwałowe. Dobrym pomysłem jest także trening z wykorzystaniem metody elektrostymulacji mięśni, przy którym zawsze możesz liczyć na wsparcie profesjonalnego trenera personalnego. Na co zwracać uwagę przy wyborze osobistego instruktora?

Jak wybrać dobrego trenera personalnego?

Dobry trener personalny to osoba, która nie tylko posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu. To również ktoś, kto poświęca osobie ćwiczącej całą swoją uwagę, dba o poprawność wykonywania wszystkich ćwiczeń oraz bacznie śledzi wszystkie postępy. Decydując się na trenera personalnego, warto zwrócić uwagę na jego specjalizację – dzięki temu współpraca z odpowiednio wyszkoloną osobą zaowocuje znacznie lepszymi efektami, dopasowanymi do potrzeb osoby ćwiczącej.

Wykwalifikowany trener personalny, przed rozpoczęciem programu treningowego, powinien zrobić z Tobą wywiad – poznać Twoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, stan zdrowia oraz Twój codzienny tryb życia. Znając Twoje osobiste potrzeby, powinien on określić tylko takie cele, które są możliwe przez Ciebie do osiągnięcia oraz na bieżąco monitorować postępy. Zadaniem takiej osoby jest również dbanie o Twoje bezpieczeństwo w trakcie wykonywania różnych aktywności. W końcu nie odpowiednio wykonywane ćwiczenia, nie dość, że nie przyniosą zamierzonych efektów, mogą Cię doprowadzić do poważnych urazów i kontuzji.

Dlaczego lepiej jest ćwiczyć z trenerem?

Brak motywacji to częsta przeszkoda w trakcie pracy nad swoją sylwetką. Aby osiągnąć wymarzone efekty, nie można zapominać o regularnej aktywności oraz o odpowiednio dobranej diecie. Niestety, istnieje wiele osób, którym brakuje takiej samodyscypliny. W tej sytuacji, ćwiczenia z trenerem personalnym stanowią doskonałe rozwiązanie tego rodzaju problemów. Po pierwsze – trenując pod okiem profesjonalisty masz pewność, że wykonujesz poprawnie wszystkie swoje ćwiczenia. Po drugie – wiesz, że dzięki jego pomocy szybciej osiągniesz swoją wymarzoną sylwetkę. Po trzecie – dobry trener personalny będzie Cię wspierał w chwilach słabości i nie pozwoli Ci się poddać.

Dzięki temu, że trening personalny jesteś w stanie wykonywać również w domu, możesz poczuć się w pełni komfortowo. Bez tłumu gapiów, głośnej muzyki, bez żadnego stresu, możesz w pełni skoncentrować się na pracy nad własną sylwetką.

Z takiej usługi masz możliwość skorzystać, kiedy zdecydujesz się np. na trening EMS w Fitxpress. Wybierając tę metodę, nie musisz się o nic martwić. Trener personalny przyjeżdża pod wskazane przez Ciebie miejsce, przynosi profesjonalny sprzęt do ćwiczeń, a Ty dodatkowo oszczędzasz na tym wszystkim mnóstwo czasu (tym bardziej, że trening trwa zaledwie 30 minut!). 

Ile kosztuje trening personalny?

Klasyczne ćwiczenia z trenerem personalnym trwają zazwyczaj około 60 minut. Aby przyniosły zamierzone efekty, zaleca się trenowanie około 3-4 razy w tygodniu. Średnia cena jednego spotkania z trenerem waha się w granicach między 100 zł a 200 zł – stawka ta jest uzależniona od doświadczenia i kwalifikacji danego trenera . Łatwo policzyć że za pakiet miesięczny z Trenerem Personalnym na siłowni wydamy ok 1000 zł. A jak prezentują się ceny ćwiczeń z trenerem personalnym EMS? 

W Warszawskim studio FitXpress jeden próbny trening kosztuje 100 zł. Klienci mają możliwość wybrania pakietu treningów w trybie stacjonarnym w studio, który może być albo podstawowy (4 treningi miesięcznie za 600 zł) albo intensywny (8 treningów miesięcznie za 1000 zł). Z kolei ceny pakietu treningów w trybie dojazdowym do domu to ok. 680 zł (wersja podstawowa: 4 treningi miesięcznie) oraz ok 1200 zł (wersja intensywna: 8 treningów miesięcznie). Cena treningu z dojazdem zależy od lokalizacji Klienta.

Porównując ceny klasycznego treningu personalnego z treningiem EMS, koszty mogą wydawać się zbliżone. Warto jednak wiedzieć, że 30 minut treningu z użyciem prądu odpowiada 2 godzinom klasycznego treningu na siłowni. Co więcej, trening z wykorzystaniem tej metody przynosi 3 razy szybsze efekty. Trening EMS wystarczy wykonywać 1-2 razy w tygodniu, a wyraźna poprawa wyglądu sylwetki jest widoczna już po około 4-6 sesjach. Sam oceń efekty tego treningu oglądając prawdziwe metamorfozy podopiecznych studia FitXpress pod linkiem –  https://www.fitxpress.pl/ems-efekty-i-dzialanie/
Znając powyższe różnice, nie da się ukryć, że ćwiczenia z trenerem EMS to znacznie lepsza inwestycja.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.