Czym jest streetwear i jak nosić buty w tym stylu?

Pojęcie „streetwear” jest doskonale znane miłośnikom mody i osobom, które śledzą obowiązujące trendy. Styl ten można zauważyć na polskich ulicach już od wielu lat. Inspirowany jest przestrzenią publiczną i dotyczy nie tylko charakterystycznych ubrań, lecz również butów.

Czym jest streetwear?

Osoby, które nie przywiązują szczególnej wagi do noszonych przez siebie ubrań, często nie wiedzą, czym jest streetwear. Pojęcie to wywodzi się z języka angielskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „modę uliczną”. Charakteryzuje go przede wszystkim luźny styl, duża swoboda, oryginalność i dążenie do przełamywania codziennej rutyny. Streetwear skupia się też na indywidualizmie i pozwala na wyrażanie siebie w dowolny sposób. Jego główną zasadą jest tak naprawdę… brak zasad. W tym stylu liczy się przede wszystkim wolność, komfort i duży luz, na co wskazują nawet jego źródła. Warto bowiem pamiętać, że streetwear wywodzi się z kultury punk rocka i hip-hopu.

Na ulicach polskich miast można zaobserwować stroje charakterystyczne dla tego typu mody. Stworzenie efektownej stylizacji w duchu swobody i wygody nie jest bowiem trudne, zwłaszcza w przypadku mężczyzn. Chodzi tu bowiem nie tylko o ubrania, lecz także o obuwie w stylu streetwear. Umiejętne połączenie tych dwóch elementów pozwala na stworzenie nietuzinkowego looku.

Jak nosić męskie sneakersy w stylu streetwear?

Bardzo ważnym elementem stylu ulicznego są buty. Powinno być to obuwie sportowe – prym wiodą sneakersy oraz klasyczne trampki, będące synonimem wygody i młodzieńczej energii. Najlepiej, aby pochodziły od znanych producentów. Wyeksponowane logo marki na butach stanowi doskonałe dopełnienie streetwearowej stylizacji i nadaje jej specyficznego charakteru.

Warto pamiętać, że nie ma jednego typu obuwia w stylu streetwear. Sneakersy męskie w ulicznej sytuacji mogą mieć różne modele – zarówno przed, jak i za kostkę. Doskonale sprawdzą się nie tylko te o klasycznych, jednolitych kolorach, np. czarne, białe lub czerwone, lecz także wzorzyste i opatrzone oryginalnymi grafikami.

Trampki i sneakersy męskie można łączyć z dowolnymi ubraniami. Chcąc zachować luźny, uliczny styl, warto postawić na dresowe spodnie, które wbrew pozorom mogą prezentować się bardzo efektownie. Wystarczy założyć do nich T-shirt z ciekawym nadrukiem lub logotypem streetwearowej marki i luźną, oversizową kurtkę w żywym kolorze lub jeansową katanę. Imponujący efekt gwarantowany!

Zamiast dresowych spodni można postawić na tzw. rurki, klasyczne jeansy z przetarciami lub bojówki. Do tego wystarczy narzucić na siebie bluzę z kapturem (najlepiej z jakimś napisem lub logo), a na głowę założyć czapkę z daszkiem. W połączeniu ze sneakersami taka stylizacja będzie stanowiła kwintesencję streetwearu.

Warto przy tym pamiętać, że styl uliczny łamie wszelkie modowe konwenanse. Nie trzeba więc przejmować się dopasowaniem kolorystycznym poszczególnych elementów garderoby. Odrobina ekstrawagancji nie zaszkodzi. Bez problemu można łączyć ze sobą np. czerwone spodnie i pomarańczowe buty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.