Podstawowe zasady ćwiczenia z kettlami

Ćwiczenia z udziałem kettlebell to coś więcej niż kolejna moda. Intensywny trening interwałowy pomoże ci rozprawić się z niedoskonałościami sylwetki i szybko spalić tkankę tłuszczową. Co najlepsze – to ćwiczenia idealne do wykonywania w domu. Nie potrzebujesz dużo miejsca i wielu pieniędzy, by wyposażyć się w niezbędny sprzęt. Przestawiamy podstawowe zasady ćwiczenia z kettlami. Wykorzystaj je już teraz, aby być w gotowości na sezon wakacyjny. Czas start!

Podejmij wyzwanie z kettlebell polegające na 15-minutowym treningu wykonywanym na maksimum możliwości. Skorzystaj z pary odważników po minimum 5kg każdy i wykonuj tyle powtórzeń, ile zdołasz w czasie 1 minuty. Odpoczywaj pół minuty, a po ostatnim wykonanym zadaniu minutę. Teraz zacznij wszystko od początku. Gwarantujemy, że pierwsze efekty treningu z kettlebell zauważysz bardzo szybko. Jego skuteczność polega na zaskoczeniu mięśni i zmuszeniu do rozbudowy. Nadaj im taki kształt o jakim marzysz wybierając poszczególne zadania.

Pracuj na nową sylwetkę z kettlebell

Proponujemy ćwiczenia na różne partie ciała. Osobom początkującym proponujemy pierwsze 3, zaś zaawansowanym kolejną trójkę. Wykonanie wszystkich 6 ćwiczeń gwarantuje najlepsze i najszybsze efekty. Pamiętaj, by ćwiczyć po 15 minut dziennie – tyle wystarczy, by się porządnie zmęczyć i wyćwiczyć poprawną kondycję.

  • Ćwiczenia na barki i brzuch

Połóż się na plecach z lekko ugiętymi kolanami w kącie 15 st. Stopy oparte na piętach, trzymaj prostopadle do podłogi. Chwyć odważnik za boki tuż nad klatką piersiową (okolica żołądka). Powoli prostuj tułów do pozycji siedzącej kierując odważnik do góry nad głowę. Wróć do pozycji wyjściowej.

  • Ćwiczenia na ramiona, brzuch, nogi

Stań w rozkroku z ramionami opuszczonymi wzdłuż tułowia. Wykonuj naprzemienny wypad nogą do przodu. Oba kolana powinny być ugięte pod kątem 90 stopni. Przekładaj kettlebell pod udem z jednej ręki do drugiej. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtarzaj z drugą nogą.

  • Ćwiczenia na ramiona, brzuch, uda

Ułóż się wygodnie na plecach. Obciągnij nogi a odważnik trzymaj na wyprostowanych rękach nad klatką piersiową. Oderwij jedną stopę od podłoża, drugą starając się dosięgnąć odważnika. Podnieś się delikatnie aby ułatwić sobie zadanie. Powtórz to samo ćwiczenie z drugą nogą.

  • Ćwiczenia na brzuch, pośladki, biodra, nogi

Stań w rozkroku. Kolana na szerokości barków. Chwyć odważnik i ułóż go na ramieniu zginając rękę w łokciu. Wyciągnij drugą rękę w bok. Wnętrze dłoni skieruj do podłoża. Wykonaj przysiad a po wyprostowaniu kopnięcie nogą po stronie kettlebella. Powtórz przysiad. Po 30 sekundach przenieś obciążnik na drugą stronę ciała. Powtarzaj przez 30 sekund.

  • Ćwiczenia na klatkę piersiową, brzuch, pośladki

Ułóż się na plecach. Zegnij nogi w kolanach, stopy dotykają podłoża. Dłonie wzdłuż ciała, po jednym obciążniku na dłoń. Oderwij biodra od podłoża. Zegnij łokcie. Głowy nie odrywaj od podłogi. Unoś odważniki wysoko w górę prostując łokcie. Powoli opuszczaj je do barków. Powtarzaj przez minutę.

  • Ćwiczenia na barki, ramiona, brzuch, pośladki, uda

Stań w rozkroku, ramiona na szerokości barków. Kettlebell połóż przed sobą. Ugnij kolana, oprzyj dłonie na podłodze i wyrzuć nogi do tyłu. Wróć do przysiadu z nogami rozstawionymi szerzej od dłoni. Złap kettlebell oburącz, łokcie skierowane na zewnątrz. Wyprostuj się przyciągając odważnik do klatki piersiowej. Odłóż kettlebell i powtarzaj ćwiczenie przez minutę.

f-allright-hantla-kettle-kompozytowa-4kg

Kettle do ćwiczeń fitness
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Co zyskujesz po ćwiczeniu

Przede wszystkim nową, szczuplejszą i wysportowaną sylwetkę! Zaletą tych ćwiczeń jest możliwość indywidualnego dobrania odważników do swoich możliwości i wykonywanie tylu powtórzeń ile dasz radę. Pamiętaj jednak, by za każdym razem dawać z siebie wszystko, bo tylko tak będzie możliwe mierzenie postępów. Każda minuta takiego treningu spala 10 kcal, dlatego już tylko 15 minut ćwiczeń zapewni ci efekty jak po… godzinie odkurzania czy ręcznego prania!

Jeszcze do niedawna sądzono, że trening kardio jest najskuteczniejszym sposobem na zgubienie tkanki tłuszczowej i wypracowanie umięśnionego ciała. Dziś wiadomo już, że to interwały stanowią przyszłość zdrowego odchudzania. Odpowiedź dlaczego tak się dzieje tkwi w intensywności ćwiczeń, a nie czasu ich trwania. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze efekty w sporcie uzyskujemy, gdy wylewamy z siebie siódme poty. Dzięki temu organizm potrzebuje dłuższego czasu na regenerację, podczas którego spala tłuszcz. Po treningu interwałowym pracujesz na swoją sylwetkę nawet dobę po zakończeniu ćwiczeń. Dlatego tak ważne jest, abyś codziennie oddawał się aktywności fizycznej.

Podstawowe zasady ćwiczenia z kettlami nie wymagają od ciebie wiele wysiłku. Wystarczy, że opanujesz jak prawidłowo przyjmować poszczególne pozycje. Poświęć 15 minut swojego dnia na aktywność a szybko zauważysz pozytywne rezultaty. Twoja wydolność i kondycja ulegnie całkowitej zmianie a mięśnie widocznie się zarysują spod tłuszczyku. Rozpraw się z niedoskonałościami sylwetki wykonując proponowane ćwiczenia w przerwach od pracy. To także świetne urozmaicenie treningu na siłowni.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.