Uniwersalne ćwiczenia z gumową taśmą

Kup taśmę do ćwiczeń a nie pożałujesz! Wykorzystasz ją w wielu ćwiczeniach i urozmaicisz niemal każdy trening. W końcu rutyna dopadnie każdego, nawet ciebie. Nie daj się jej i wzmocnij ciało z pomocą tylko na pozór delikatnego przyrządu. Gwarantujemy, że ten gadżet pomoże ci szybciej wyrobić formę, ujędrnić i wyszczuplić dowolną partię ciała. Wypróbuj także nasze uniwersalne ćwiczenia z gumową taśmą.

Niektóre przybory sportowe nie mają wielu zastosowań i są kolejnym chwilowo modnym dodatkiem, ale taśmy zdecydowanie do takich nie należą. Co więcej, są naprawdę uniwersalne i odpowiednie dla każdego. Bez różnicy czy jesteś początkującym czy zaawansowanym trenującym – taśmę wykorzystasz według uznania i poziomu wytrenowania.

Kto korzysta z taśmy?

Elastyczna taśma do ćwiczeń nie jest nowością. Doskonale znana odwiedzającym kluby jogi i fitness, już dość dawno zdobyła popularność w treningu domowym. Na co dzień korzysta z nich wielu instruktorów i trenujących, którym zależy na utrzymaniu sprawnego, szczupłego i wysportowanego ciała. Odniesienie masowego sukcesu było tylko kwestią czasu, ale co ciekawe, taśmami zainteresowały się także specjalistyczne ośrodki rehabilitacyjne. Wykorzystały przyrządy do stworzenia układów wzmacniających mięśnie i poprawiających koordynację ruchową. Korzystają na tym osoby powracające do sprawności fizycznej po drobnych kontuzjach a nawet poważniejszych wypadkach, z niedowładem czy porażeniem.

Jak widać taśmy są cenione w wielu środowiskach, nie tylko tym sportowym. Warto je wypróbować, by samemu przekonać się o ich wielu zastosowaniach. Dzięki nim poprawiasz m.in. elastyczność i gibkość talii, pracujesz nad sylwetką i jędrnością skóry. Robisz to nie tylko dla zdrowia, ale zwiększenia świadomości własnej fizyczności i pewności siebie.

Taśma czyli nowa sztanga?

Taśma to tańszy, lżejszy i dla wielu (szczególnie kobiet) przyjemniejszy sposób obciążania mięśni niż popularne hantle czy sztanga. Taśmy nadają się do treningu siłowego i podobnie jak reszta obciążników stawiają potrzebny przy treningu siłowym opór. Możesz stopniowo utrudniać sobie zadanie i zmieniać taśmę na tę o silniejszym stopniu napięcia. Twoje ciało od razu poczuje różnicę! Możesz też połączyć taśmy z hantlami, a korzyści z treningu będą podwójne.

Taśmy do ćwiczeń możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów, co nie tylko daje ci większe możliwości prowadzenia treningu, ale dodatkowo go ułatwia. Nie muszą być więc gadżetem zarezerwowanym dla osób o długim stażu treningu. Możesz je wykorzystać do rozgrzewki lub urozmaicić nimi właściwe ćwiczenia – wszystko zależy od twoich preferencji. Za co tak wiele osób polubiło niepozorny gadżet i zamieniło swoje sztangi na taśmy?

  • Z taśmą możesz ćwiczyć w wielu płaszczyznach, a to oznacza, że twój trening staje się jeszcze efektywniejszy. Nie ważne w którym kierunku podąża twój ruch, taśma zawsze dostosuje się do ciebie i będzie stawiała opór tam, gdzie tego potrzebujesz. Hantle działają tylko w kierunku przeciwnym do sił grawitacji i na tym polega ich największe ograniczenie.
  • Taśmy stawiają rosnący opór w przeciwieństwie do hantli, której opór słabnie pod koniec ruchu. Kiedy stosujesz taśmę, praca mięśni jest coraz intensywniejsza . Dzięki temu szybciej wzmacniasz i wyszczuplasz ciało. Szybko zauważysz, że rezultaty ćwiczeń są bardziej widoczne i spektakularne.
  • Z taśmami nie jesteś w stanie zrobić lżejszego treningu. One zawsze wyduszą z ciebie siódme poty. Pewnie zauważyłeś, że niektórzy mogą spędzać długie godziny na siłowni i wciąż nie widzieć rezultatów. To dlatego, że machają hantlami, za szybko wykonują ćwiczenia i dobierają zbyt małe obciążenie. W przypadku taśmy opór zależy nie od masy ciała, lecz stopnia elastyczności taśmy. Koniec z mało efektywnymi ćwiczeniami.

Jakie wady posiada taśma?

Trening z taśmami zawsze będzie intensywny – to zaleta, ale też wada. Ponadto warto sprawdzić przed zakupem czy kupujemy przyrząd w postaci prostych odcinków czy pętli. Szczególnie mocno polecamy te drugie, które bardziej równomiernie obciążają mięśnie. Jeśli chcesz wypracować symetryczne ciało z taśmami, kontroluj ruch jaki nimi wykonujesz – obie nogi i ręce muszą być podnoszone do tego samego poziomu. Niektóre ćwiczenia z taśmami mogą być wykonywane tylko w parach, ale na szczęście istnieje wiele opcji do ćwiczeń solo. Krótkie i wytrzymałe taśmy kupisz już za około 30 złotych, ale te dłuższe to wydatek już rzędu 150 złotych.

f-spokey-zestaw-gum-tasm-do-cwiczen-fitness-pilates-3szt-swing-ii-832426

Zestaw trzech taśm do fitnessu
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Ćwiczenia z taśmami

Podpowiadamy jakie ćwiczenia z taśmami warto wykonywać. Płynące z nich korzyści odczujesz w codziennym życiu i podczas uprawiania sportów. To jeden z najskuteczniejszych sposobów wzmacniania i budowania masy oraz sprawności stawów.

  • Przysiady – taśma napięta nad kolanami spowoduje, że lepiej wyćwiczysz pośladki i tylnią część ud.
  • Pompki – Końce pętli pod dłońmi, reszta taśmy biegnie nad plecami. Dociążasz klatkę piersiową, tył ramion i tułów. Możesz na chwilę zatrzymać się w pozycji podporu – wtedy efekty będą jeszcze lepsze.
  • Bicepsy – nastąp na taśmę, jej koniec chwyć w dłonie i ćwicz jak z hantlami. Możesz ćwiczyć obie ręce na raz lub wykonywać po 10 powtórzeń każdą ręką.
  • Boksowanie – chwyć pętlę w zaciśnięte pięści jak do boksowania. Taśma niech przechodzi za ramionami przez plecy. Wyprowadzaj ciosy naprzemiennie raz prawą raz lewą ręką.
  • Bieg w miejscu – zahacz pętlę o wystający hak lub poproś kogoś o jej trzymanie. Wejdź w pętlę i zatrzymaj ją na wysokości talii. Biegnij w miejscu starając się jak najmocniej naciągnąć taśmę.
  • Rowerek – ułóż się jak do typowego rowerka. Na stopy załóż pętlę. Możesz też wykonywać różne kombinacje ćwiczeń tułów-nogi, np. skręty tułowia do kolana z założoną na nogach taśmą.

Uniwersalne ćwiczenia z gumową taśmą nie pozwolą ci się nudzić. Jak raz zaczniesz z nimi przygodę, będzie ci trudno z nich zrezygnować. A zważając na ich niską cenę i wiele różnych zastosowań, warto przekonać się w czym tkwi ich sukces. Na koniec podpowiemy, że taśma może ci także posłużyć do asekuracji podciągania, gdy jeszcze jesteś na początku nauki tego ćwiczenia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.