Zajęcia fitness w Warszawie – jakie rodzaje treningów czekają na Ciebie w klubach?

Jeśli szukasz ciekawych zajęć fitness, Warszawa ma wiele do zaoferowania. Tu możesz przetestować każdą formę treningu.

Fitness kluby w Warszawie spotkasz na każdym kroku, a wraz z nimi szeroki wybór zajęć. Jeśli lubisz się zmęczyć, przypadnie Ci do gustu trening TBC, ABT lub Pump. Jeżeli chcesz połączyć spalanie kalorii z energetycznym tańcem, zakochasz się w Zumbie i Latino. Rodzajów treningu jest mnóstwo, a każdy z nich jest tak samo dostępny.

Zajęcia fitness w Warszawie – wzmocnienie mięśni i kształtowanie sylwetki

Jeśli lubisz konkretny, ukierunkowany trening, te zajęcia fitness z pewnością przypadną Ci do gustu. Główny ich cel to kształtowanie sylwetki i wzmocnienie mięśni, a połączenie z prostą choreografią sprawia, że trening jest ciekawszy. Do wyboru masz:

  • TBC (Total Body Conditioning) – jak sama nazwa wskazuje, te zajęcia mają za zadanie wzmocnić wszystkie partie ciała równomiernie. Wykonywane są w rytm dynamicznej muzyki, dzięki której czas upływa błyskawicznie. Ten rodzaj zajęć jest szeroko dostępny w Warszawie.
  • ABT – to popularna forma treningu, podczas której wyrzeźbisz i ujędrnisz uda, pośladki i brzuch. To właśnie na tych częściach ciała koncentrują się instruktorzy.
  • Pump – to nic innego, jak trening ze sztangami. Oczywiście, obciążenie będziesz mógł dostosować do swoich możliwości. Mocne ręce to tylko jeden z efektów tego treningu – sekwencje zróżnicowanych ćwiczeń doskonale wpływają na wygląd pośladków i nóg.
  • Trampoliny fitness – jest to niezwykle dynamiczny trening, podczas którego spalisz mnóstwo kalorii, a w zamian otrzymasz cenne endorfiny.

Ciekawe propozycje różnych treningów fitness znajdziesz np. na platformie https://go.decathlon.pl/wydarzenia/fitness-warszawa. Jeśli jesteś wielbicielem spokojniejszych form treningu, który ma przede wszystkim kształtować sylwetkę, masz również do wyboru:

  • Zdrowy kręgosłup – trening prowadzony jest przy relaksacyjnej muzyce. Instruktorzy łączą ćwiczenia na kręgosłup z elementami stretchingu, czyli rozciągania mięśni.
  • Pilates – spodziewaj się wymagających ćwiczeń, podczas których kluczowe jst utrzymanie równowagi i stabilizacja sylwetki. Na tych zajęciach zaczynają pracować głębokie mięśnie brzucha, a całe ciało staje się bardziej elastyczne. 

Fitness w Warszawie – dla wielbicieli muzyki i tańca

Muzyka to obowiązkowy element podczas każdych zajęć fitness. Jednak są też rodzaje treningów dedykowane osobom, które wręcz uwielbiają taniec. Oto przykłady:

  • Zumba fitness – to trening oparty na niezbyt skomplikowanej choreografii. Jest bardzo energetyczny i przypomina nieco tańce latynoamerykańskie. W Warszawie znajdziesz nie tylko zajęcia Zumby, ale również kilkugodzinne maratony dla jej miłośników.
  • Latino – nie od dziś wiadomo, że taniec latynoamerykański doskonale rzeźbi sylwetkę. Na potrzeby zajęć fitness podstawowe kroki zostały uproszczone, a w choreografii znalazło się miejsce na ćwiczenia wzmacniające wszystkie części ciała.
  • Step – te zajęcia wymagają dobrych umiejętności koordynacyjnych. Choreografie i zestawy ćwiczeń wykonywane są z wykorzystaniem stepu – ok. 20-centymetrowej platformy, na którą wchodzisz i schodzisz w rytm muzyki.

Zanim wybierzesz trening odpowiedni dla siebie, spróbuj różnych form. Przekonaj się, że każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.