10 zalet noszenia soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe mają wiele zalet, które wiele osób z wadą wzroku przekonały do tego by zastąpić nimi swoje dotychczasowe okulary korekcyjne. Przekonaj się i Ty!

Masz wadę wzroku a jednocześnie lubisz nosić okulary przeciwsłoneczne? Soczewki kontaktowe zapewniają korekcję wzroku i umożliwiają bezproblemowe noszenie okularów słonecznych. Dzięki temu nie musisz inwestować w specjalne okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi, co wiążę się z dużymi kosztami. Wystarczy, że zdecydujesz się na soczewki kontaktowe, które skorygują Twoją wadę wzroku i kupisz okulary przeciwsłoneczne, które najbardziej przypadły Tobie w danym momencie do gustu. To zdecydowana oszczędność pieniędzy i większa wygoda.

Ochrona

Zdaniem specjalistów, nasze oczy narażone są na działanie promieniowania UV przez cały rok, zarówno w słoneczne dni, jak i te pochmurne. Nosząc soczewki kontaktowe, wyposażone w specjalny filtr chroniący oczy przed szkodliwym działaniem słońca – jesteśmy bezpieczni zawsze – nawet wtedy kiedy nie mamy pod ręką okularów przeciwsłonecznych. Jakie to produkty? W specjalną ochronę wyposażone zostały rekomendowane przez sklep Bezokularow.pl, soczewki EyeLove Exclusive PRO i EyeLove Exclusive 1-Day. Na taki filtr możesz liczyć też we wszystkich soczewkach ACUVUE® oraz w większości soczewek producenta Cooper Vision.

Zero ograniczeń

Soczewki pozwalają uprawiać sport bez ograniczeń, czego nie można powiedzieć o okularach. Szkła kontaktowe to idealne rozwiązanie dla sportowców. Nie ograniczają widzenia, nie zabrudzą się, nie spadną, nie przesuną się. Pozwalają zachować wyraźne widzenie w każdej sytuacji i okolicznościach, dlatego polecane są dla osób lubiących sporty wodne czy śnieżne. Pozwalają założyć bez problemu gogle narciarskie czy snowboardowe.

Mała odmiana

Marzyłeś o tym, by mieć inny kolor oczu? Soczewki kolorowe umożliwiają Tobie sprawdzenie jak wyglądasz również w innych kolorach oczu. Obecnie, oprócz podkreślenia koloru tęczówki, którą gwarantują np. ACUVUE® Define, istnieje również możliwość wybrania niecodziennych wzorów. Przykładami takich kolorowych soczewek są produkty Crazy Lens – wśród nich znajdziesz wiele „szalonych” szkieł kontaktowych – Yellow Leopard czy oczy wampira, które znajdziesz pod nazwą „Twilight” – to tylko niektóre z nich. Jeśli jesteś fanem filmu „Władca Pierścieni”, możesz nawet wybrać sobie wzór „oka Saurona” – czy to nie wspaniałe? Wybierasz się na imprezę przebieraną? Z pewnością zachwycisz innych swoim spojrzeniem.

Niewidoczna wada wzroku

Mając soczewki kontaktowe nikt, kto nie wie, że masz wadę wzroku, nie zauważy korekcji. To ułatwienie szczególnie dla dzieci w wieku szkolnym, które nie chcą nosić okularów.

Brak ograniczeń wiekowych

Nie istnieją ograniczenia dotyczące tego w jakim wieku można używać soczewek kontaktowych, o ile osoba, która chce je nosić, potrafi je poprawnie sama założyć. Nowoczesne soczewki kontaktowe są elastyczne, miękkie i łatwo się aplikują – dlatego nawet najmłodsi dadzą sobie z tym świetnie radę.

Taniej

Wada wzroku, którą stwierdził na początku specjalista może ulegać zmianie na przestrzeni czasu. W przypadku soczewek kontaktowych zmiana mocy korekcji jest dużo tańsza, szybsza i łatwiejsza niż w przypadku okularów korekcyjnych. Wymiana szkieł w okularach, jest droższa, a ponadto jest do tego potrzebny optyk – soczewki zamówisz i kupisz samodzielnie. Co więcej sam jednorazowy koszt zakupu opakowania soczewek kontaktowych jest dużo niższy niż okularów korekcyjnych.

Mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzeń

Soczewki kontaktowe nie są narażone na uszkodzenie w tak dużym stopniu jak okulary – nie zbiją się jak szkła okularowe. Gdyby jednak soczewka uległa przerwaniu, wystarczy wyrzucić ją i zamienić na nową z pudełka, koszt naprawy okularów jest większy a sam proces dużo dłuższy.

Pasują każdemu

Soczewki kontaktowe pasują każdemu niezależnie od tego jaki ma kształt twarzy i rodzaj wady wzroku – nie ma problemu z ich dopasowaniem. W przypadku okularów – proces wybrania odpowiedniej oprawki jest dużo bardziej czasochłonny.

Zalety soczewek kontaktowych w pigułce:

1. Możesz nosić bez problemu okulary przeciwsłoneczne

2. Ochrona oka przez cały czas noszenia soczewek wyposażonych w odpowiedni filtr UV

3. Uprawianie sportu bez ograniczeń widzenia

4. Możliwość tymczasowej zmiany koloru oczu

5. Niewidoczna wada wzroku

6. Możliwość stosowania w każdym wieku

7. Możliwość częstej i taniej wymiany wraz z pogarszaniem wady wzroku

8. Jednorazowy koszt zakupu soczewek niższy od okularów

9. Nie stłuką się jak okulary

10. Pasują każdemu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.