Małżonek cię zdradza? Wynajmij prywatnego detektywa

Zdrady i romanse- pomoc prywatnych detektywów

Zdrady to jedna z najczęstszych przyczyn rozpadu związków małżeńskich i w konsekwencji rozwodów. Jest to bardzo bolesne doświadczenie zarówno dla zdradzanych partnerów, oraz najbliższej rodziny i dzieci. Ludzie nie lubią być okłamywani, wolą wiedzieć na czym stoją,  dlatego coraz więcej osób, które podejrzewają, że są zdradzane, decydują się na skorzystanie z usług agencji detektywistycznych, które dzięki wykorzystaniu różnych metod zbierają dowody zdrady, albo obalają tezę o zdradzie i uspokajają współmałżonków. W przypadku potwierdzenia niewierności partnera, materiał zebrany przez profesjonalnych prywatnych detektywów staje się dowodem w procesie rozwodowym.

Większość obaw się sprawdza

Najwięcej spraw, z którymi przychodzi się zmierzyć pracownikom agencji detektywistycznych, wiąże się z podejrzeniem niewierności partnerów. Z tego typu zleceniami do detektywów najczęściej zgłaszają się kobiety, chociaż mężczyźni proszący o pomoc, też nie są rzadkością. Zazwyczaj jeżeli ktoś już zdecyduje się wynająć detektywa, ma poważne przesłanki świadczące o tym, że partner, czy współmałżonek może nie być do końca uczciwy. Niestety ze statystyk wynika, że większość tych przypuszczeń się sprawdza. W większości przypadków śledczy nie potrzebują nawet 24 godzin, żeby udowodnić zdradę i zebrać odpowiednie dowody.

Nie należy jednak zbytnio panikować i traktować, każdego odstępstwa od normy jako potencjalnego sygnału świadczącego o zdradzie. W większości przypadków wystarczy szczera rozmowa z partnerem i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości między sobą. Z drugiej strony nie można być, też zbyt tolerancyjnym i bez reagowania znosić wszystko. Niektóre symptomy i zachowania powinny wzbudzić większą czujność m.in.: częste nieobecności partnera (zwłaszcza w nocy), zmiana jego zachowania w kwestiach seksu, unikanie partnera, zmiana przyzwyczajeń, nawyków, czy tajemnicze rozmowy telefoniczne, smsy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej agencji detektywistycznej?

Jeżeli ktoś przeczuwa, że w jego związku dzieje się coś niedobrego, (partner oddala się, dziwnie się zachowuje itd.) i zdecyduje wynająć detektywa, ważne jest aby decydując się na konkretną agencję, zwrócił uwagę różne informacje. Przede wszystkim należy zorientować się w wysokości stawek za tego typu zlecenie. Przeważnie jest on zależny od tego, jaki jest rodzaj danej sprawy, jak jest ona skomplikowana, ile osób trzeba zaangażować w jej rozwikłanie, czy jakiego rodzaju sprzętu trzeba użyć w śledztwie. Znaczenie ma też ilość czasu przeznaczonego na zbieranie dowodów i przygotowanie raportów. W większości biur stawki są bardzo podobne, dlatego zbyt zaniżone sumy powinny wzbudzić czujność. Warto czasem zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że śledztwo zostało przeprowadzone profesjonalnie, niż wydać mniej pieniędzy, ale nie uzyskać w zamian satysfakcjonującej usługi, odpowiedniej jakości. Warto również sprawdzić, czy płatność za wykonane usługi będzie regulowana po zakończeniu zlecenia, co zmniejsza ryzyko oszustwa.

Poszukując agencji detektywistycznej warto też zapoznać się z ofertą biura, wszelkimi dostępnymi informacjami i danymi. Bardzo ważne jest też upewnienie się, czy agencja posiada odpowiednie licencje i koncesję ministra Spraw Wewnętrznych, która umożliwia prowadzenie tego typu działalności. Istotną zaletą są też różne dodatkowe zaświadczenia i certyfikaty.

Kolejną ważną kwestią prazy wyborze detektywa jest sprawdzenie, jakie są warunki dostępności danej agencji. Czy będzie ona w stanie realizować zlecenie przez cały tydzień, 24 godziny na dobę, czy też nie. Od dostępności detektywów zależy to jak szybko dane zlecenie zostanie zakończone i czy wyniki obserwacji będą dostatecznie rzetelne.

Na rynku swoje usługi reklamuje wiele osób, które nie posiadają licencji, ani nie wiedzą jak skutecznie przeprowadzić śledztwo. Można natknąć się też na oszustów, którzy po otrzymaniu zaliczki, przestają się kontaktować z klientem. Dlatego warto zapoznać się z opiniami klientów i wszystkimi dostępnymi informacjami danego biura, zanim zdecyduje się na rozpoczęcie z nim współpracy.

Jak działają prywatni detektywi?

Detektyw w swojej pracy wykorzystuje dużo metod i narzędzi, które pomagają osiągnąć mu w krótkim czasie określone efekty. Najpopularniejsza metoda to obserwacja i śledzenie osoby podejrzanej o zdradę. Dodatkowo mogą oni poszukać potrzebnych informacji w internecie np. na profilach społecznościowych danej osoby. Innym sposobem jest pozyskiwanie informacji od osób trzecich, które mogą mieć jakiś związek ze sprawą. W tym celu często detektywi przyjmują jakąś fałszywą tożsamość, żeby skutecznie wpasować się w dane środowisko, bez obawy o zdradzenie prawdziwych zamiarów. Mogło by to udaremnić całe śledztwo. Ważną metodą jest też analiza DNA, czy odcisków palców. Detektywi mogą też zasugerować klientowi założenie odpowiedniego sprzętu do podsłuchów, czy kamerek, aby obserwować podejrzaną osobą w różnych sytuacjach, również wtedy, gdy jest ona sama.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.